GeriEkonomi International Hospital’a 25 milyon dolara ortak oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

International Hospital’a 25 milyon dolara ortak oldu

İstanbul’daki International Hospital’ın yüzde 50 hissesi Acıbadem Sağlık Grubu tarafından satın alındı. Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, hisseler için 25 milyon dolar ödediklerini ve hastanenin adının değişmeyeceğini söyledi.

ACIBADEM Sağlık Grubu, International Hospital İstanbul’un yüzde 50’sini 25 milyon dolara satın aldı. Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, satın alma sonrasında isim değişikliğine gitmeyeceklerini ve aynı marka ile yola devam edeceklerini belirterek, ‘İstanbul’da ve komşu ülkelerde yatırım yapmayı planlıyoruz’ dedi.

13 MİLYON DOLARI PEŞİN:

Acıbadem Sağlık Hizmetler’inden borsaya gönderilen açıklamada ‘İstanbul, Yeşilköy’de faaliyet gösteren International Hospital İstanbul’un sermayesinin yüzde 50’sinin temsil eden ve Hospimed Health Coorporation’a (Hospimed Inc.) ait hisselerin şirketimize devralınması için anılan firma ile şirketimiz arasında hisse devir sözleşmesi imzalanmıştır’ denildi. Fiyatın, tarafların karşılıklı görüşmeleri ve pazarlık usulü ile tespit edildiğini belirten Aydınlar, ödeme ile ilgili ‘Bedelin yüzde 52’si yani 13 milyon dolarlık kısmı peşin, kalan 12 milyon dolarlık kısmı ise 3’er aylık dönemler itibarı ile 4 taksitte ödenecek’ dedi.

40 MİLYON DOLAR KATKI:

International Hospital İstanbul’un aynı isimle faaliyetine devam edeceğini belirten Aydınlar, bu satın almanın Acıbadem Sağlık Grubu’na yıllık 40 milyon dolar civarında katkısı olacağını söyledi. Acıbadem Sağlık Grubu olarak sektöründeki pazar paylarını artırmak istediklerini dile getiren Aydınlar, ‘Bir taraftan Acıbadem olarak yatırım yaparken, diğer taraftan hazır tesisleri bünyemize katmayı planlıyoruz’ dedi.

YURTDIŞI PLANLARI:

Internaional’in yüzde 50’sini 25 milyon dolara satın alan Acıbadem Sağlık Grubu hem kendi markası ile hemde International markası ile yatırımlara devam edecek. Mehmet Ali Aydınlar, International’le birlikte yeni yatırımlara imza atmayı planladıklarını belirterek, sözlerine şöyle devam etti: ‘İstanbul’da düşündüğümüz bir yatırım var. Yurtdışından da bir takım talepler alıyoruz. Bunları değerlendiriyoruz. Özellikle komşu ülkelerden talep alıyoruz. Yurtdışındaki yatırımların bir kısmını Internationel’le bir kısmını da Acıbadem olarak gerçekleştirebiliriz. Bu ortaklıkla birlikte hem yatırım yapacağız hem de yurtdışından hasta getireceğiz.’

BATILI HASTANECİLİĞİ GETİRDİ:

Türkiye’de standardı yüksek hastanelerle ilgilenmeye devam ettiklerini söyleyen Aydınlar, International’de Türkiye’nin en iyi hastanelerinden birisi olduğunu belirterek International batılı anlamda Türkiye’ye hastaneciliği getirdi. Bizim yöneticilerimizin bir kısmı Internationalden yetişmiştir’ dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle