GeriEkonomi İnşaat sektörüne uluslararası tanıtım
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İnşaat sektörüne uluslararası tanıtım

Merkezi ABD'de bulunan dünyanın tanınmış yayım grubu The Mc Graw Hill'in 430 bin adet baskısı ile dünyanın en yüksek tirajlı yayını olarak kabul edilen haftalık inşaat dergisi ENR, 28 Ekemi tarihinde yayımlayacağı sayısında, özel ‘‘Türkiye Eki’’ sunacak. Sektörün yayın otoritesi olarak kabul edilen müteahhitlik sektörü başta olmak üzere uluslararası pek çok okuyucu kitlesi bulunan ENR'nin, merkezi Ankara'da bulunan Türk Ekonomik Basın Ajansı'yla (TEBA) birlikte yaptığı işbirliği sonucu yayınlayacağı Türkiye Eki'nde, Türk inşaat sektörünün iş potansiyeli ve Türk müteahhitlerinin yurtdışı pazarlardaki başarıları beş ayrı bölümde ele alınıyor.

Sektörün başarılı müteahhitlerinin de tanıtılacağı Türkiye Eki'nde, önemli bir iş potansiyelinin oluştuğu pazarda, Türk müteahhitleriyle nasıl işbirliği sağlanabileceği konularına da yer veriliyor.

TÜRKİYE TANITIMI

21.yüzyılda Orta Asya ve Kafkasya'daki petrol ve doğalgaz projeleri başta olmak üzere, yapılacak büyük yatırımlarda bir geçiş köprüsü olarak kabul edilen, ABD tarafından yükselen 10 ülke pazarları arasında yer alan Türkiye'nin dinamizmi ve iş potansiyeli, uluslararası iş dünyası tarafından cazip yatırım fırsatları olarak yakından izleniyor. ENR Dergisi'nin vereceği Türkiye Eki'nde, cazip yatırım fırsatları anlatılırken, Türklerle işbirliği imkanlarına yer veriliyor.

Türkiye'nin iş pazarında, inşaat sektörünün altyapı, ulaştırma, su, gaz, turizm alanındaki önemli projelerinin son durumları, yapılan kontratlar ve yeni ihalelerden de bahsedildiği Türkiye Eki'nde, Türkiye pazarındaki kontratların ne şekilde yapıldığı da anlatılıyor.

İhale usulleri hakkında ayrıntılı bilgilerin de yer aldığı Ek'de, yabancı firmaların ülke pazarındaki payları ve Türk firmalarıyla nasıl ekip kurdukları dile getiriliyor.Yorumları Göster
Yorumları Gizle