GeriEkonomi İngilizler Türk kumaşını beğendi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İngilizler Türk kumaşını beğendi

İngilizler Türk kumaşını beğendi
refid:3936604 ilişkili resim dosyası

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB)’in Londra’da 8’inci kez düzenlediği Türk Tekstil ürünleri Fuarı, ünlü ingiliz markalarından büyük ilgi gördü.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Oğuz Satıcı, İTHİB Başkanı İsmail Gülle ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın Olympia Exhibition Centre’da açılılışı yaptığı fuarda, 2 bin metrekarelik alanda, 79 Türk firması ürünlerini sergiliyor. Fuarı Marks&Spencer, Bhs, Debenhams, Laura Ashley, SR Gent gibi ünlü marka mağaza zincirleri ziyaret ediyor. Bugün sona erecek fuarın açılışında konuşan TİM Başkanı Oğuz Satıcı, Londra Türk Tekstil Fuarı’nın marka haline geldiğini belirterek, "Türkiye’nin en iyi firmaları katılıyor. Her yıl 1500’ün üzerinde profesyonel tarafından ziyaret ediliyor. Bu tür fuarlar bir takım oyunu" dedi.

MÜŞTERİNİN AYAĞINA GİDİLMELİ:

İTHİB Başkanı İsmail Gülle ise bu fuarı düzenlemekteki amaçlarının ’müşterinin ayağına gitmek’ olduğunu belirterek, İngiltere’nin önemli alıcılarının bu fuara geldiğini söyledi. İngiltere’nin önemli markalarının Türk kumaşlarını tercih ettiğini vurgulayan İsmail Gülle, "Artık İngiliz markaları kalitelerini vurgulamak için Türk kumaşı kullandıklarını öne çıkarıyorlar. Kalitede ve markada Avrupa’yı solladık. Artık modayı Türk kumaşı yönlendiriyor" dedi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da tekstil sektörünün Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden biri olduğunu belirterek, "Türk müteşebbisi bu noktaya kendi çabalarıyla geldi. Fuara ciddi bir katılım olduğunu görüyorum. Biz de yerel yönetim olarak tanıtım konusunda her türlü yardıma hazırız" diye konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle