GeriEkonomi İngilizler, Koç'un radyatörüyle ısınıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İngilizler, Koç'un radyatörüyle ısınıyor

Koç Topluluğu şirketlerinden Türk Demir Döküm Fabrikaları tarafından üretilen ve Beko UK tarafından İngiltere'de pazarlanan Heatline markaları radyatörlerin, ithal radyatörler içindeki pazar payı yüzde 12.5'e ulaştı. Avrupa'nın Almanya'dan sonra ikinci büyük radyatör piyasası olan İngiltere'de Heatline markalı radyatörlerin toplam pazar içindeki payı ise yüzde 3.5. İngiltere'de Demirdöküm üretimi Heatline markalı panel radyatör pazarlayan Beko UK, 1998 Kasım ayında bir aylık dönemde 28 bin adet radyatör satışı gerçekleştirdi.

İngiltere'de 1990 yılında Heatline radyatör satışına başlayan Beko UK'in, bu yıl gerçekleştirdiği 250 bin adetle birlikte bugüne kadarki toplam satışı 1 milyon adete ulaştı. 12 firmanın 25 markayla yer aldığı İngiltere radyatör pazarında 1998 yılında satılan Heatline markalı radyatör miktarı, Demirdöküm'ün toplam radyatör üretiminin yüzde 25'ini oluşturuyor.

1995 yılında İngiltere'de Bedford'daki modern deposuna taşınan Beko UK, burayı aynı zamanda satış merkezi olarak da kullanıyor.

Heatline markalı radyatörler BS, EN, ISO 900 kalite sistemi altında üretilip müşterilere on yıl garantili olarak satılıyor. Heatline radyatörlerin tasarımları sayesinde aynı boyuttaki diğer radyatörlere göre daha fazla enerji transfer ettiği ve ısı gücünün daha yüksek olduğu belirtildi.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle