İngiliz yatak firması uyku kabinli otobüsler geliştirdi

Emre ÖZPEYNİRCİ
14.12.2017 - 11:51 | Son Güncelleme:

İNGİLİZ yatak şirketi Simba, 14 kişilik uyku kabininin yer aldığı bir otobüs tasarladı. İngiliz tasarımcılarla çalışan firma geliştirdiği ‘Snoozeliner’ markalı bu otobüsleri Ağustos 2018’den itibaren yollara çıkarmaya hazırlanıyor.

İlk etapta İngiltere’nin 4 şehri arasında 8 güzergahta hizmet verecek bu ilginç otobüsle, yılda ortalama 26 kez otobüsle şehirlerarası seyahat yapan İngilizlerin uykusuz kalmaması amaçlanmış.

Simba tarafından özel olarak tasarlanan yataklarda yolculuk yapacaklar, biletleri aldıkları zaman dijital olarak inecekleri noktayı belirtecekler. Bu sayede uyuya kalsalar dâhi muavinler tarafından geldikleri güzergahta uyandırılacaklar.
İngiliz yatak firması uyku kabinli otobüsler geliştirdi

44 TL’DEN BAŞLIYOR
Simba’dan yapılan açıklamada her uyku kabininde USB şarj, kablosuz internet ve eşya dolabı olacağı, yolculara özel yastık ve çarşaf takımı da sağlanacağı belirtiliyor.
İngiliz yatak firması uyku kabinli otobüsler geliştirdi

İçme suyunun ücretsiz olduğu otobüste, isteğe bağlı kahve, atıştırmalıklar ve C Vitamini gibi talepler ise ücretli olacakmış.

Uyku kabinlerinin ses yalıtımlı olduğu, özel turuncu ışıklandırmayla ise uyku terapisinin yapılacağı ve bu sayede çok daha iyi uyunabileceği belirtiliyor.
İngiliz yatak firması uyku kabinli otobüsler geliştirdi

Bu otobüsün ortaya çıkma sebebi ise İngilizlerin yüzde 96’sının toplu taşımalarda uyuması olarak gösteriliyor. Bu otobüste yolculuk yapmanın bedelinin ise 8.50 pounddan (44 TL) başlayacağı belirtiliyor.

 

Etiketler: Simba , USB şarj , C Vitamini
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı