GeriEkonomi İngiliz Kraliyet Operası'nda ucuzluk
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İngiliz Kraliyet Operası'nda ucuzluk

Büyük bir mali kriz içindeki İngiliz Kraliyet Operası sanatseverlerin karşısına yepyeni bir çehreyle çıkmaya hazırlanırken bilet fiyatlarını da ucuzlattı. Bir yıl kadar süren onarım çalışmalarından sonra iç dekorasyonunu yenileyen Kraliyet Operası, Aralık ayında perdelerini açacak ve eskiden 250 pound (83 milyon lira) olan en pahalı bilet bundan sonra 150 pound'dan (50 milyon lira) satılacak. Ancak bu indirim bile en pahalı bileti 60 pound'dan (20 milyon lira) satılan Paris Operası ile karşılaştırıldığında Kraliyet Operası'nı pahalı olmaktan kurtaramadı.

İngiliz Guardian ve The Times gazetelerinde yer alan haberlere göre, Kraliyet Operası perdelerini halka açmadan önce onarım çalışmalarını yapan işçi grubuna özel bir gecede ücretsiz gösteri yapacak. Yeni sezonda operada ünlü tenörler Luciano Pavarotti, Robert Alagna ve Bernhard Haitink'in benzerleri sahne alacak.

Önceki yıldan beri büyük bir mali kriz içinde olan ve iflasın eşiğine gelen Kraliyet Operası devletten en çok yardım alan sanat kuruluşu olmasına karşın bu sıkıntıdan kurtulamadı. Operanın bilet fiyatlarını indirerek daha büyük miktarda devlet yardımı almayı planladığı belirtildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle