GeriEkonomi İngiliz Burberrys Türkiye'yi sevdi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İngiliz Burberrys Türkiye'yi sevdi

Yaklaşık dört yıl önce Türkiye'ye gelme kararını vermekte zorlanan İngilizler'in klasik markası Burberrys, Türkler'in yoğun ilgisi karşısında önümüzdeki yıl İstanbul'daki üçüncü mağazasını açacak. Burberrys'in Türkiye temsilcisi Baron Giyim Sanayi, 25 yıldır hazır giyim ihracatı yapıyor. Baron Giyim Sanayi'nin Yönetim Kurulu Başkanı Ayk Gurdıkyan, 1998'de İstanbul dışında Ankara, İzmir, Adana ve Mersin gibi büyük şehirlere de girmek istediklerini söyledi. Burberrys'in sadece hazır giyim, çanta, eşarp markası olmadığını belirten Ayk Gurdıkyan, ‘‘Burberrys statik bir marka değil. Viskisi de, keki de, marmelatı da, oyuncağı da var. Türkiye genelindeki satış potansiyelimizi genişletmek istiyoruz’’ dedi.

İŞLER İYİ GİDİYOR

İngilizler'in Türkiye'ye olumlu baktıklarını vurgulayan Ayk Gurdıkyan, şunları söyledi: ‘‘Türkiye ilk bakışta zor görünen bir ülke. Genç bir nüfusu var ama buna rağmen Türkiye pazarına şüpheyle bakıyorlardı. İlk iki mağaza açılınca gördüler ki işler iyi gidiyor. Artık Türkiye'ye daha olumlu bakıyorlar. Türkiye pazarına ilk yıl aksesuarla girdik, ikinci yıl hazır giyim ve kaşmirlerimiz çok satıldı. Şimdi konfeksiyon ürünlerimizin ağırlık kazandığını görüyoruz. 1300 parçadan oluşan bir koleksiyonumuz var. Azerbaycan ve Gürcistan'a da mal veriyoruz. Burberrys'in Türkiye'de çok işi var. Statik olmayan bir marka. Sadece hazır giyim, aksesuar, çanta, eşarp markası değil, viskisi oyuncağı, kalemi, keki marmelatı bile var.’’

Baron Giyim'in İngiliz Marks and Spencer'a için de konfeksiyon ürettiğini söyleyen Ayk Gurdikyan, ‘‘Hazır giyimde pek çok ünlü markayı Türkiye'de üretiyoruz. Kendi markamız yok, çünkü biz markalara mal satıyoruz’’ dedi. Baron, aynı zamanda kumaş da üretip ihrac ediyor.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle