GeriEkonomi ING Emeklilik ile Acıbadem'den işbirliği
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ING Emeklilik ile Acıbadem'den işbirliği

ING Emeklilik ile Acıbadem'den işbirliği
refid:12270932 ilişkili resim dosyası

ING Emeklilik, Acıbadem Sigorta ile bireysel emeklilik poliçelerinin satışı konusunda işbirliği yapacak.

Yapılan işbirliğiyle Acıbadem Sigorta acenteleri,sağlık hayat gibi kendi ürünleri yanı sıra başta bireysel emeklilik poliçesi olmak üzere ING Emeklilik ürünlerini sigortalılarına sunabilecek.

İşbirliğini kamuoyuna duyurmak üzere düzenlenen basın toplantısında bir konuşma yapan ING Emeklilik CEO’su Gökhan Dereli, bu işbirliğiyle sigorta sektörü açısından örnek olabilecek bir uygulama başlattıklarını söyledi. Dereli, karşılıklı sinerji yaratarak daha yüksek pazar paylarına ve daha yüksek müşteri adedine ulaşmayı hedeflediklerini, ING Emeklilik’in gerek müşteri sayısı gerekse ciro itibariyle ilk beş şirket arasında yer aldığını belirterek, müşteri adedi olarak halen yüzde 8.5 olan pazar payını 2010 yılı ikinci çeyreği sonuna kadar yüzde 1 arttırmayı hedeflediklerini ifade etti.

Dereli, ING Emeklilik olarak, maceraya girmeden risksiz en yüksek getiri ilkesi ile hareket ettiklerini hatırlatarak, getiri sıralamasında 2007 Haziran ile 2009 Haziran arasındaki iki yıllık dönemde ikinci sırada bulunduklarını, 2009’un ilk altı ayında ise sigortalılarına en yüksek getiriyi sağlayan şirket olduklarını kaydetti.

TÜRKİYE’ DE BES İÇİN GİDİLECEK DAHA ÇOK YOL VAR

Dereli, Bireysel Emeklilik Sistemi BES’in gelişmesi açısından bu tür işbirliklerine gidilmesinin önemine değinerek “ Şu anda Türkiye’de 2 milyon civarında BES müşterisi var. Toplam nüfusa oranladığınızda hala çok düşük bir rakamdayız. Normalde nüfusun yüzde 10’unun BES içinde yer alması gerekir. Bu da şimdiki nüfusla 7.3 milyon kişi demektir. Bu rakama ancak 10 senede ulaşabileceğimizi düşünürsek, bu yarışın uzun soluklu olduğu daha rahat görülebilir. Dolayısıyla biz kimseyle yarış içinde değiliz, kısa vadeli değil uzun vadeli düşünüyoruz. İşimizi düzgün yapmaya karlılıktan ödün vermeden ve maliyetlerimizi iyi kontrol ederek sektörün büyümesi için çaba harcayacağız” diye konuştu.

"YATAY DEĞİL DİKEY BÜYÜYECEĞİZ”

Acıbadem Sigorta ile acente kanalında yapılan işbirliğinin hem acenteler hem de iki şirket için çok olumlu bir adım olduğunu ifade eden Dereli, yatay değil dikey büyüme stratejisi içinde olacaklarını, her iki şirketin de yaratacağı sinerjiyle yeni müşteri kazanımında önemli bir başarıyı yakalayacaklarına inandıklarını söyledi.

Dereli,bu işbirliği kapsamında Acıbadem Sigorta acentelerinin ING Emeklilik ürünlerini de satacağını böylelikle acentelerin gelirlerini artırma fırsatına da sahip olacağını kaydetti. ING Emeklilik ve Acıbadem Sigorta acenteleri için daha kârlı bir dönemin başladığına dikkat çeken Dereli şunları söyledi: “ING Emeklilik bugüne dek acente ve müşterilerine verdiği sözleri tutarak hedeflerini yakalamayı başardı. ING Emeklilik her zaman acentelerini dinleyen, onların sıkıntılarına kulak verip, kâr etmeleri için onları destekleyen bir şirket olmuştur. Bu başarımızda ING Grubu’nun tecrübesi ve desteği de çok büyük. 50’nin üzerinde ülkede 85 milyondan fazla müşteriye sahip olan ING, 150 yıllık tecrübeye sahip güçlü bir şirket. ING Emeklilik de grubun desteğiyle her geçen gün büyüyor ve kaliteli hizmetini daha çok insana ulaştırıyor. Satış ekibimiz sadece satış yapmakla kalmıyor, emeklilik ürünlerini müşterilerimizin ihtiyaçlarını dikkate alarak düzenliyor. Yaptığımız işbirliğiyle Acıbadem Sigorta acentelerinin de ING Emeklilik ürünlerini müşterilerine sunacak olmasından memnuniyet duyuyoruz”.

“-ACIBADEM İÇİN İNSAN HAYATI VE SAĞLIĞI HER ŞEYİN BAŞINDA GELİR”-

ING Emeklilik ile yapılan işbirliğini değerlendiren Acıbadem Sigorta Genel Müdürü Ömer Karahan ise Acıbadem’in kısa süre içinde Türkiye’de sağlık sigortaları alanında ilk beş kuruluş arasına girmeyi başardığını vurgulayarak, Acıbadem’in sağlık sigortaları alanındaki performansını şimdi BES konusunda da göstereceğini söyledi. Karahan Acıbadem'in mevcut durumda 300 acentası ve 150 bin civarında müşterisi bulunduğunu belirterek özetle şu görüşleri dile getirdi:

"Her fırsatta belirttiğimiz gibi bizim için asıl olan insan hayatıdır. İnsanların geleceğe daha güvenle bakmaları ve sağlıkları konusunda endişe duymamaları için hizmet seçeneklerimizi ve ağımızı hızla arttırmaya devam ediyoruz. Acıbadem Sigorta olarak amacımız, insan sağlığı ve hayatı ile ilgili her türlü riski güvence altına alarak yaygın olan hasarcı sigortacılık anlayışını değiştirmek, sigortacılık standartlarını sigortalı lehinde yükseltmektir. Acıbadem Sigorta ING Pool Sistemi’nin Türkiye’deki tek temsilcisidir. ING Grubu’nun kurumsal kimliği ile ürün ve planlarının, kurumsal anlayışımız ve misyonumuzla örtüşüyor olması nedeniyle ING Emeklilik ürünlerinin toplum hizmetine sunulmasına katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. “Sadece insan hayatı, sadece insan sağlığı” misyonumuzla bireylerin kişisel risklerinin finansal yönetimini yapmaya, sektörde yapılmayanı yaparak farklılık yaratmaya devam edeceğiz.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle