ING Barings: Şimdi Türkiye zamanı

Hürriyet Haber
11.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

New York, Londra ve Hong Kong'da merkezleri bulunan ING Barings adlı uluslararası finans ve ekonomik danışmanlık kuruluşu, seçimler öncesinde yayınladığı bir ekonomik raporda, ‘‘Türkiye'nin geleceğinin parlak olduğunu’’ bildirdi. Kuruluş, küresel yükselen pazar ekonomileri stratejisiyle ilgili raporunun Türkiye bölümüne de ‘‘Şimdi Türkiye Zamanı’’ başlığını attı. ‘‘Seçimlerin parlamentonun yapısını değiştirmeyeceği’’ öne sürülen raporda, ‘‘18 Nisan'dan sonra yine bir ANAP-DSP koalisyonununiş başına gelmesinin beklendiği’’ şeklinde yorum yaptı. Bu yılın ilk yarısında Türkiye için en önemli olayın 18 Nisan seçimleri olduğu vurgulanan raporda, ''Seçimlerden çıkacak en iyi senaryo ANAP-DSP önderliğinde bir koalisyon olacaktır'' denildi.

ING Barings, ‘‘ANAP ve DSP'nin dahil olacakları başka herhangi bir koalisyon formülünün de olumlu haber niteliği taşıyacağı’’ yorumunu yaparken, terör örgütü elebaşının yakalanmasının, Başbakan Bülent Ecevit'in ‘‘elini güçlendirdiği’’ ifadesini kullandı. Türk ekonomisinin irdelendiği bölümde ise ‘‘bu yıl siyasi istikrarsızlık sonucu, kalkınma hızının yüzde 6.2'lerden yüzde 2'yekadar gerilediği’’ hatırlatıldıktan sonra, ‘‘Türkiye'nin siyasi,ekonomik ve finans sistemi göründüğünden çok daha elastikidir veçabuk iyileşme niteliğine sahiptir’’ denildi.

‘‘Seçimlerin yapılmasının ekonomik açıdan güven tazeleyeceği’’ kaydedilen ING Barings raporunda, Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) verdiği desteğin çok önemli olduğu kaydedildi.Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı