GeriEkonomi ING Bank Türkiye’den yurtdışına üst düzey yönetici transferi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ING Bank Türkiye’den yurtdışına üst düzey yönetici transferi

ING Bank Türkiye’den yurtdışına üst düzey yönetici transferi

ING Bank Türkiye’de “KOBİ ve Bireysel Kredi Tahsis Genel Müdür Yardımcısı” olarak görev yapan Murat Sarı, “ING Grubu Bireysel Krediler Global Başkanı” olarak atandı.

2011 yılında ING Bank Türkiye’ye katılan Murat Sarı, ING Bank’ın kredi tahsis yönetiminde önemli işlere imza attı. Kredi başvuru süreçlerinde köklü değişiklikler yapıp, gelişmiş veri analizleri ile güçlendirilen dijital KOBİ ve bireysel kredi süreçlerinin tasarlanmasında stratejik sorumluluklar aldı.

Görevde bulunduğu dönemde, ING Bank bireysel kredileri 2.5 kat büyümüş, kredi risk maliyetleri ise sektör ortalamasında seyretti. ING Bank KOBI kredilerinin 3 kat büyümesinde ve 9.4 milyar TL bakiyesine ulaşmasında da önemli roller üstlenen Murat Sarı, ING Bank’ın KGF kredilerindeki çalışmalarına liderlik ederek 6.3 milyar TL KGF kredisinin KOBİ’lere ve ticari firmalara amacına uygun kullandırılmasını sağladı.

ING Bank Genel Müdürü Pınar Abay, atamayla ilgili olarak, “ING Bank Türkiye yönetim ekibimizin Türkiye’de gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar, yurtdışında çok önemli pozisyonlara terfien atanmalarını sağlıyor. Bu kez de KOBİ ve Bireysel Kredi Tahsis Genel Müdür Yardımcımız Murat Sarı’yı uğurluyoruz. ING Grubu’nun “İleriyi Düşün” stratejisi kapsamında çok kritik global bir sorumluluk üstlenerek, bundan böyle ING’nin tüm ülkelerindeki bireysel kredilerin risk yönetimini gerçekleştirecek” dedi


Yorumları Göster
Yorumları Gizle