GeriEkonomi ING 40 bin müşteriye 2.2 milyar TL kredi verdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ING 40 bin müşteriye 2.2 milyar TL kredi verdi

ING 40 bin müşteriye 2.2 milyar TL kredi verdi
refid:13160094 ilişkili resim dosyası

KOBİ bankacılığının ING Bank’ın büyümek üzere odaklandığı pazarlar arasında yer aldığını söyleyen KOBİ Bankacılığı Grup Müdürü Yaprak Soykan, “Hedefimiz önümüzdeki 5 yıl içinde KOBİ’lerin en çok çalışmak istedikleri ilk 3 bankadan biri olmak” dedi.

Soykan, “KOBİ’lerin gelişimine destek olmanın, Türkiye’nin kalkınmasına katkıda bulunmak anlamına geldiğinin bilincindeyiz” derken, ‘Aslan KOBİ’ çatısı altında KOBİ’lerin ihtiyaç ve beklentileri karşılayarak, pazar payımızı artırmayı hedeflediklerini açıkladı.
Aslan KOBİ için
“KOBİ bankacılığı, ING’nin büyümek üzere odaklandığı pazarlar arasında yer alıyor. ING Bank’ın Aslan KOBİ çatısı altında KOBİ’lerin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayan yenilikçi ürün ve hizmetlerimizi etkin dağıtım kanallarımızla KOBİ’lere sunarak, pazar payımızı hızla büyütmeyi hedefliyoruz. ING Grubu’nun uluslararası bilgi ve tecrübesini kullanarak, Türkiye’de KOBİ’ler için hızlı düşünen, çözümler üreten, Aslan KOBİ’lere yakın ve hepsinden önemlisi güvenilir bir bankacılık anlayışını temsil etmekteyiz. Aslan KOBİ’lere destek olmak üzere, bölgelerimizde çok etkin ve yetkin satışı ekibimizle, krediyi sahaya indirdik. Farklı sektörlerde faaliyet gösteren KOBİ’lerimizin sektörlerine özel çözümlere ihtiyaç duymaları nedeniyle, sektörel paketleri müşterilerimizin hizmetine sunmaktayız. KOBİ’lerimize, ürün kullanımına endeksli avantajlı faiz oranları ve masraflarda indirim sunuyoruz.”
Pay artıyor, hedef büyük
2009 yılı başından bu yana KOBİ’lere 2.2 milyar TL üzerinde finansman desteği sağlayarak yakaladığımız hızlı büyümeyi, 40 bin yakın kredili çalıştığımız müşterimize yeni müşteriler ekleyerek devam ettirmek istiyoruz. ING Bank olarak Aslan KOBİ’lere kullandırdığımız kredilerin, tüzel müşterilerimize kullandırdığımız krediler içindeki payını yüzde 15’in üzerine çıkardık. ING Bank’ın Aslan KOBİ olarak perakende, imalat ve turizm gibi yeni sektörel paketlerimizle, müşterilerimize vade ve fiyat açısından avantajlar sunduğumuz hizmet paketlerimizin sayısını artıracağız. Çeşitli illerdeki anlaşmamız olan ticaret, sanayi ve meslek odaları sayısını artırarak, yerel tecrübe ile daha yakın iletişimde bulunacağız. Hedefimiz önümüzdeki 5 yıl içinde KOBİ’lerin en çok çalışmak istedikleri ilk 3 bankadan biri olmak.”

Bölge müdürlükleri sahaya indi

KRİZ döneminde KOBİ’lerin sorunlarını sahada çözmek üzere harekete geçtiklerini dile getiren  ING Bank KOBİ Bankacılığı Pazarlama ve Stratejik Planlama Grup Müdürü Ali Nazmi Adalet ise şunları söyledi: “KOBİ’lere destek olmak üzere ÇARE (Çözüm Araştırma Ekipleri) adı ile kurduğumuz uzman ekibimiz kapsamında 3 bin 600 KOBİ’yi ziyaret ederek 650’ye yakın firmanın kredisini yeniden yapılandırdık. ING Bank’ın Aslan KOBİ olarak perakende, imalat ve turizm gibi yeni sektörel paketlerimizin sayısını artıracağız. Türkiye genelinde 367 ING Bank şubesinde KOBİ Bankacılığı alanında uzmanlaşan 400’e yakın müşteri temsilcimiz ile Aslan KOBİ’lere yönelik hizmet ve ürünlerimizi en etkin şekilde müşterilerimize sunmak için çalışıyoruz. Ayrıca, 10 bölgede kurduğumuz bölge müdürlüklerimiz ile krediyi sahaya indirdik. ING Bank KOBİ bankacılığı olarak 10 bölge müdürlüğümüze bağlı olarak ING Bank şubelerinde çalışan Kobi bankacılığında uzman personelimiz ile Aslan KOBI’lere en iyi hizmeti vermek için çalışmaktayız.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle