GeriEkonomi İndirim işe yaradı, Şişli akına uğradı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İndirim işe yaradı, Şişli akına uğradı

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün Şişli'de başlattığı ‘İster bir simit ister bir otomobil’ kampanyasına katılan mağazalar müşteri akınına uğradı.

Alışverişi canlandırmak amacıyla Şişli'de sadece dün için yapılan kampanyada Vakko, Yargıcı, Mudo, Park Bravo, Polo gibi mağazalarda yüzde 50'ye varan indirim yapıldığını duyanlar, kasaların önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Mustafa Sarıgül, dün Nişantaşı'nda kampanyaya katılan mağazaları gezerek mağaza sahipleri, çalışanları ve alışveriş yapanlarla sohbet etti. Tekirdağ ve Ayvalık gibi kent dışından alışverişe gelenler de, ürün seçme yarışına katıldılar. Yargıcı, Mudo, Park Bravo, Polo, Vario, Vakko ve Aykut Hamzagil mağazalarını gezen Sarıgül, ekonomik krizin ve 11 Eylül sonrasının halkı mutsuzlukla evlerinde oturmaya ittiğini belirterek, kampanyanın amacını şöyle anlattı:

‘‘Bu krizi nasıl aşabiliriz, onu düşündük. Çünkü Nişantaşı, Şişli bölgesi İstanbul'un ve dünyanın en önemli çekim merkezlerinden biri oldu. Kampanyanın ana nedeni çarkı döndürmek. Çarkın dönmemesi üretimin olmamasına, işsizliğe, oradan da sosyal patlamaya kadar gidebilecek bir olaydır.’’

Kampanya'ya katılan mağazalardan Yargıcı, tüm ürünlerde yüzde 50, Vakko tüm ürünlerde yüzde 30 veya 40, Mudo tüm ürünlerde yüzde 20, Polo ürünlerin çoğunda yüzde 40, Park Bravo tüm ürünlerde yüzde 40 indirim yaptı. Bunların dışında Nişantaşı D&R, Chicco, YKM, Kelebek Mobilya, Nine West, Şeref Kundura, Vip Turizm, Tefal, Hugo Boss, Marks&Spencer, Aslı, Pabetland, Esprit, Deri Show, Halide Triko, Bagfun, Cristine Cotton Club da ürünlerinde değişik oranlarda indirimler yaptılar.

Mağaza sahipleri şaştı

Hakko: Böyle ilgi beklemiyordum

VİTALİ HAKKO (VAKKO):

Mustafa Sarıgül bir teklif attı ortaya biz de bu teklifi çok makul gördük. Ama doğrusunu söyleyeyim, bu kadar rağbet göreceğini beklemiyordum. Her gün, tek tük müşteri geliyordu, şaşılacak bir şey... Bu bizim için çok lehte bir sürpriz olmuştur.

Taviloğlu: Mağazada kuyrukları özlemiştik

MUSTAFA TAVİLOĞLU (MUDO):

Bugün çok önemli bir özlem tekrar yerine geldi. İnsanları tekrar kuyrukta gördük. Bu memlekette ne yapılsa yeridir. Yeter ki, bir şeyler yapalım. Karşılığının alındığını bugün bir kere daha gördük. Bu kalabalığa alıştıktan sonra, 'keşke bunu bir haftaya yaysaydık' diye düşünüyorum.

Yargıcı: Moralimiz yerine geldi

EMİR YARGICI (YARGICI):

Olmayan moralimizi yerine getirdi. Gördük ki yolda vatandaşın da morale ihtiyacı var, insanlar sokakta, alışveriş yapıyorlar. Gerçekten bunun özlemi içersindeydik. Sanki eski günlere döner gibi olduk. İnşallah diğer başkanlar da böyle adımlar atacaklardır.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle