GeriEkonomi Immelt: Bölgedeki anahtarımız Garanti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Immelt: Bölgedeki anahtarımız Garanti

Immelt: Bölgedeki anahtarımız Garanti
refid:3843841 ilişkili resim dosyası

Dünya devlerinden General Electric (GE) ile Doğuş Holding arasında Garanti Bankası’nda yapılan ortaklık anlaşmasının ardından önceki gün ilk GE’li Garanti Bankası yönetim kurulu toplantısı yapılırken GE’nin CEO’su Jeffrey Immelt de, İstanbul’a geldi.

 Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, Yönetim Kurulu üyeleri Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen ve grubun diğer üst yöneticileri ile biraraya gelen Immelt, bankanın geleceğe yönelik stratejilerini yeni ortakları ile yüz yüze değerlendirme olanağı buldu. Immelt, dün sabah erken saatlerde, 10 bin Garanti çalışanı ile kurum içi internet aracılığı ile kısa süreli sohbet etti.

BİZE EN YAKIN KURUM:

İnternetten yapılan canlı yayın aracılığı ile 10 bin Garanti çalışanına seslenen Immelt, ortaklığın geleceği, ülkesel ve bölgesel vizyonu gibi konularda sorularını yanıtladı. Jeffrey Immelt, yaptığı değerlendirmede "Garanti Bankası’nı uzun yıllardır tanıyor ve izliyoruz. Türkiye’de kendimizi en yakın bulduğumuz kurumsal yapının Garanti’de olduğunu söylememe sanırım gerek yok. Bu nedenle, Garanti gibi bizimle aynı kurumsal değerlere sahip bir bankayle birlikte yola çıkıyoruz. Doğuş Grubu ile ortaklığımızın gücü, bölgede büyüme hedefimizin anahtarı olacak" dedi.

EN ÇOK SORULAN SORU:

 Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk de, "Son dönemde bana en çok yöneltilen sorular arasında GE’nin Garanti’yle nasıl ortak olduğu yer alıyor. Bankacılık gibi dinamik bir sektörde uzmanlığıyla, hızıyla, değişen pazar koşullarına uyum yeteneğiyle öne çıkan daha iyi bir ekip yok. Türk bankacılık sektöründe kalıcı liderliğe ve sürdürülebilir büyümeye ulaşabilmenin koşulu da zaten böyle bir ekibe sahip olmaktır" diye konuştu.

GARANTİ’NİN TEK HEDEFİ:

Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen de, "Garanti’nin bugüne kadarki birikimini GE’nin başarılı finansal uygulamalarıyla birleştirerek, Türkiye’de ve bölgede büyümek tek hedefimiz. Biz hedefimizi henüz büyümenin konuşulmadığı dönemlerde koyduk. Stratejimizi belirledik. Garanti, bugün GE gibi dev bir markayla ortaklık kurmuş, bilanço yapısını gerçek bankacılık faaliyetlerine göre düzenleyen, şeffaflığı tartışılmaz bir Türk bankası olarak adım adım hedefine ilerliyor" dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle