GeriEkonomi İMKB özelleştirmesi için danışman aranıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İMKB özelleştirmesi için danışman aranıyor

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası(İMKB), hem kendisinin hem de İstanbul Altın Borsası'nın (İAB), özelleştirilmesi sürecinde danışmanlık hizmeti alacağı firmayı belirlemek amacıyla ihale açtı.

Seçilecek firmadan, hem  İMKB'nin hem de İAB'ın özelleştirilmeden önce anonim şirkete dönüştürülecek paylarının satış ve devriyle ilgili danışmanlık hizmeti alınacak.

İhale, ön yeterlik değerlendirmesi sonunda yeterli bulunarak görüşmeye davet edilecek isteklilerin katılımıyla Borsa iç mevzuat hükümlerine uygun olarak kapalı zarf ihale usulüyle gerçekleştirilecek.

Tüm isteklilere açık olan ihalede, yerli istekliler lehine fiyat avantajı uygulanmayacak. Ön yeterlik dokümanı, İMKB Reşitpaşa Mahallesi, Tuncay Artun Caddesi Emirgan/İstanbul adresinde görülebilecek. Ön yeterlik dokümanına uygun olarak düzenlenecek olan başvuru belgeleri, en geç 3 Ekim'i izleyen 40'ıncı takvim günü, saat 16.00'ya kadar elden teslim edilebileceği gibi iadeli taahhütlü posta aracılığıyla da gönderilebilecek. Son başvuru saatına kadar Borsa'ya ulaşmayan başvuralar, değerlendirmeye alınmayacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle