GeriEkonomi İMF ile görüşmeler sürüyor, detaylara geçildi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İMF ile görüşmeler sürüyor, detaylara geçildi

İMF ile görüşmeler sürüyor, detaylara geçildi
refid:13090531 ilişkili resim dosyası

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, IMF ile görüşmelerin sürdüğünü söyledi. Babacan, IMF heyetini Türkiye'ye davet ettiğimizde beklentilerin değiştiğini belirterek "Bu şekilde daha rahat bir müzakere ortamı var" dedi.

Babacan görüşmelerde genel çerçevenin tamamlandığını ve detaylara geçildiğini belirterek, "Ancak tek bir detaydan da sorun çıkabilir o nedenle tekrar söylüyorum yeni bir gelişme olursa bunu kamuoyuna açıklarız" dedi.

 

Basın mensuplarıyla bir sohbet toplantısı gerçekleştiren Babacan, İMF ile haftada en az 2-3 kez telefon ya da e posta yoluyla görüşüldüğünü söyledi. IMF heyetinin Türkiye ye neden çağrılmadığı sorusuna ise Babacan, "Heyet buraya gelince psikolojik ortam değişiyor. Beklentiler değişiyor. Bu nedenle görüşmelerde son noktaya gelinceye kadar heyeti Türkiye ye çağırmayacağız onlar orada biz burada çok daha rahat müzakere ortamı var" dedi.

 

Babacan, nükleer konusunu daha öne çok çalıştığını dünyadaki tüm örneklerin incelendiğini belirterek nükleer konusunda istikrarlı bir yapı için bunun devlet ve özel sektörle birlikte yapılması gerektiğini söyledi. Babacan, " Burada bir miktar kamunun olduğu ama başı özel sektörün çektiği bir yapı olmalı. enerji bakanımızla 8-10 toplantı yaptık. Bu yeni bakış açısıyla iyi bir sonuç alacağımızı düşünüyorum. Kamu bir şekilde işin içinde olmalı. Ama ne şekilde olacağı bundan sonraki müzakereler, görüşmelerde ortaya çıkacaktır.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle