GeriEkonomi IMF: 4 Şubat'ta toplanmayı planlıyoruz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

IMF: 4 Şubat'ta toplanmayı planlıyoruz

Uluslararası Para Fonu'nun Dış İlişkiler Direktörü Tom Dawson IMF İcra Direktörleri Kurulu'nun Türkiye toplantısı için öngörülen 4 Şubat tarihinin halen geçerli olduğunu söyledi.

Dawson, IMF merkezinde düzenlediği basın toplantısında konuya ilişkin bir soru üzerine, "IMF İcra Direktörleri Kurulu toplantısı halen planlandığı tarihte gerçekleştirilecek. Eğer bir değişiklik olursa size iletiriz" dedi.

Dawson, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in imzasını bekleyen Bankacılık Yasası'nın yanısıra bir başka tedbirin daha tamamlanması gerektiğine işaret etti.

Tom Dowson bu tedbirin ne olduğu konusunda ise bilgi vermedi. Dawson, bu tedbirlerin ön şart olmaya devam ettiğini belirterek, bunlar gerçekleşene kadar IMF İcra Direktörleri Kurulu Toplantısı'nın birkaç gün ertelenebileceğini söyledi.

Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Kemal Derviş'in Washinton'daki temaslarına ilişkin bir soru üzerine Dawson, Derviş'in IMF yetkilileri ile temasta bulunduğunu kaydetti.
Edinilen bilgiye göre Derviş, dün IMF Birinci Başkan Yardımcısı Anne Krueger ile "resmi olmayan" bir görüşme için bir araya geldi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle