GeriEkonomi IMF, 16 Şubat'ta ilk denetime geliyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

IMF, 16 Şubat'ta ilk denetime geliyor

IMF Türkiye Masası Şefi Carlo Cottarelli'nin, 18 Şubat'ta Türkiye'ye geleceği öğrenildi. IMF Türkiye masası uzmanları ise Cottarelli'den önce 16 Şubat'ta Türkiye'ye gelecek.

IMF heyeti, Hazine, Merkez Bankası, Maliye Bakanlığı, DPT, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, SPK ve Bankalar Birliği yetkilileriyle görüşerek, 1999 yıl sonu gerçekleşmeleri ve Ocak 2000 ayı sonuçlarını gözden geçirecek.

IMF heyetinin öncelikli amacının, Aralık 2000'de sona eren ve yerini Stand-By'ın aldığı SMP genel sonuçlarına bakmak ve Stand-By'ın ilk ayı olan Ocak 2000 gerçekleşmelerini gözden geçirmek olduğu ifade ediliyor.

IMF ile yapılan Yakın İzleme Anlaşması yerini, 2000 yılı başında uygulamaya konulan 3 yıl süreli Stand-By anlaşmasına bırakmıştı.

Bu arada Carlo Cottarelli'nin Türkiye ziyaretinde, IMF'nin Türkiye'de büro açması konusunun yeniden gündeme geleceği, IMF'nin Türkiye'de büro açılması konusunda istekli olduğu öğrenildi.

IMF, program uyguladığı ülkelerde geçici olarak büro açarken, bu büronun açılması konusunda son söz ev sahib ülkede bulunuyor. IMF'nin, dünya genelinde 73 tane bürosu bulunuyor. IMF heyetinin yaklaşık iki hafta Türkiye'de kalması bekleniyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle