GeriEkonomi İklim dostu ödülü aldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İklim dostu ödülü aldı

İklim dostu ödülü aldı

BİLİM ve teknolojinin gelişmesiyle, sanayileşme ve şehirleşmenin artması, doğal çevrenin bozulmasını ve çevrenin kirlenmesini de beraberinde getirdi.

Artan çevre kirliliği ile ekosistem ciddi hasar almaya devam ediyor. İklimlerin değişmesi, mevsim geçişlerinin gecikmesi, ormanların yok olması, kuraklaşma, çölleşme, su kaynaklarının tükenmesi, canlıların neslinin son bulması çevre sorunları nedeniyle yaşanıyor. Artan çevre sorunları insan sağlığı açısından da büyük tehdit oluşturuyor. Her yıl binlerce insan çevre kirliliğinin yarattığı etkiler ile pek çok hastalığa yakalanıyor.

Bu durumu fark eden Uzay Kimya, 1983 yılında çevreye saygılı olarak Türkiye’de üretilmeyen temizlik ürünleri üretip müşteri ile buluşturma hedefi ile kuruldu. Şirketin açıklamasına göre, Uzay Kimya 30 yılı aşkın süredir çevreci politikası ile 100’ü aşkın ürün geliştirdi. 2015 yılında doğal ekosistemi bozmayan, çevre dostu ekolojik U Green Clean markalı deterjanları üretip Türkiye’de ilk ve tek Ecogarantie Sertifikasına sahip üretici firma oldu. İçeriğinde GDO, fosfat, SLES, klor, paraben gibi petrokimyasallar içermeyen ve sürdürülebilir üretim sistemleri ile üretilen U Green Clean, çevreyi ve insan sağlığını ön planda tutuyor. Ürünlerin içeriğinde kullanılan her bir hammadde bitkisel ve doğal yaşam döngüsüne zarar vermeden üretildiği belirtiliyor. Çevre dostu U Green Clean ürünleri geçtiğimiz nisan ayında gerçekleştirilen Karbon Zirvesi’nde “İklim Dostu Temizlik Ürünü” ödülünün de sahibi oldu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle