GeriEkonomi İkinci Otobil, 21 Eylül’de otoseverlerle buluşuyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İkinci Otobil, 21 Eylül’de otoseverlerle buluşuyor

Hürriyet Otoyaşam Gazetesi’nin düzenlediği Otobil Yılın Otomobili Yarışması’nın ikincisi start alıyor. 12 ayrı segmentte yılın otomobilinin seçileceği yarışma 21 Eylül’de başlıyor.

BİRİNCİSİ geçen sene düzenlenen ve 25.000’nin üzerinde otomobilseverin oy kullandığı, Otobil ‘Hürriyet Otoyaşam Yılın Otomobili’ yarışmasının ikincisi 21 Eylül’de başlıyor.

Geçen yıl okuyucuların ve otomobil firmalarının yakın ilgi ve desteği ile gerçekleştirilen Otobil yarışması ile bu sene 12 ayrı segmentte Türkiye’nin en beğenilen otomobili seçilecek. 18 Ocak 2006 tarihine kadar her hafta farklı segmentlerin tanıtımı Otoyaşam Gazetesi’nde, ayrıca DOL bünyesindeki, Hürriyetim, Arabam.com, e-kolay web sitelerinde yapılacak. Bu tanıtımlar neticesinde okuyucular, beğendikleri otomobilleri oylayacaklar.

Hürriyet Gazetesi Reklam ve Pazarlama Koordinatörü Altuğ Acar’ın verdiği bilgiye göre, Petrol Ofisi, KİP ve Pirelli’nin sponsoru olduğu Otobil yarışmasında yer alacak segmentler şöyle:

Küçük, Giriş, Orta Sedan, Orta HB, Orta Üst, MPV, Üst, Coupe Cabrio, 4X4, Lüks 4x4, Lüks ve Hafif Ticari Araçlar. Geçen sene yarışmaya katılan okuyucularımızın da farkedeceği gibi otomotiv firmalarından gelen talep üzerine bu sene yarışmaya Hafif Ticari araçlar da eklendi.

Böylece 12 segmentte toplam 36 otomobil finale katılma mücadelesi verecek. Finale kalan otomobiller, otomotiv camiası tarafından yakından tanınan kişilerden oluşacak jüri tarafından test edilecek ve oylanacak. Ancak bu oylamalar halkın oylarını sadece katsayı bazında etkileyecek, yine nihai belirleyici halk olacak. Yarışmanın başı itibariyle oy kullananlar sürpriz hediyeler kazanma fırsatı bulacaklar.

NASIL KATILACAKSINIZ:

Yarışmaya katılarak en beğendiğiniz otomobilleri seçmek çok kolay. 21 Eylül’den itibaren her hafta Hürriyet Oto Yaşam gazetesiyle birlikte hürriyetim.com.tr yılın otomobili adayları segment segment açıklanacak. Otomobil severler her kategoride oy kullanabilecekler. Bunun için www.hurriyetim.com.tr, www.e-kolay.net, www.arabam.com internet adreslerinden Oto Bil logosuna tıkladıktan sonra, ad, soyad, adres ve e-posta bilgilerini doldurmak gerekiyor. Bu işlemlerin ardından, e-posta adresinize gelecek şifre ile her segmentte favoriniz olan 3 otomobil için oy kullanabiliyorsunuz.10 hafta sonra her segmentte 3 otomobil finalist olacak. Daha sonra otomobil severler 5 hafta boyunca finalist otomobiller için oy kullanabilecekler. Türkiye’de yılın otomobilini belirlemede aday otomobilleri deneyecek Jüri ise toplanacak ve otomobilleri deneyerek puanlayacak. Bu puanlar halk oylarını katsayı olarak etkileyecek, ancak nihayi belirleyici olmayacaktır. Böylece 12 segmentte yılın en beğenilen 12 otomobili seçilecektir. 1 Şubat 2006 tarihinde ise her segmentin birincisini Hürriyet Otoyaşam Gazete’sinde açıklanacaktır. Aday otomobillerin tam listesine Oto Yaşam sayfalarının dışında, www.hurriyetim.com.tr, www.e-kolay.net, www.arabam.com sayfalarından da ulaşılabilecek. Sürprizlerden haberdar olabilmek için her hafta Oto Yaşam’da yayınlanan otomobil listelerini takip edilmesi öneriliyor. Acar ‘Unutmayın sürprizlerimiz sizlere yalnızca bir oy kadar yakın’ diyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle