GeriEkonomi İkinci Jatomi skandalı: Üyeler ortada kaldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İkinci Jatomi skandalı: Üyeler ortada kaldı

İkinci Jatomi skandalı: Üyeler ortada kaldı

Carrera Fitness isimli bir spor salonu da geride yüzlerce üye bırakarak kapandı. Carrera Fitness’ın Şişli’deki şubesi ruhsat harcı ödenmediği için belediye görevlileri tarafından mühürlendi. Son güne kadar üye kaydı yapan Carrera Fitness’ın olduğu yerde daha önce Jatomi'nin  yer aldığı öğrenildi.

 

RUHSAT HARCI ÖDENMEYİNCE...
Şişli Belediyesi görevlileri, 25 Eylül’de alınan karar gereği Carrera Fitness’ın Astoria AVM’deki şubesini mühürledi. İkinci Jatomi skandalı: Üyeler ortada kaldı
Mühürlemenin gerekçesini ise ödenmeyen ruhsat harcı oluşturdu. Üyeler ise, geçen Pazartesi akşamı günü gittiklerinde salonun mühürlendiğini gördü.  Üyeler, yetkililere ulaşmaya çalışırken, yapılan araştırmalarda şirkete yönelik çok sayıda icra takibinin de olduğu anlaşıldı.

SON GÜNE KADAR ÜYE KAYDI YAPILDI
Hürriyet’in görüştüğü üyelerden bazıları, son güne kadar yeni üye kayıtlarının yapıldığını, kimi üyelerden de nakit para alındığını kaydetti. Kimi üyeler ise, yatırdıkları paranın yanı sıra, mühürlenen salonda kalan eşyalarını kurtarmanın derdinde.

İkinci Jatomi skandalı: Üyeler ortada kaldı

ÇALIŞANLAR DA MAĞDUR
Carrera Fitness’ın üyelerinden biri“Giden paranın yanı sıra salonda bulunan dolapta eşyalarım kaldı. Ki içinde yeni aldığım ayakkabılarım vs. de bulunuyor. Eşyalarıma nasıl ulaşacağımı bilemiyorum. Salon mühürlü ortada kimse yok” dedi.  Üyelerin yanı sıra Carrera Fitness çalışanların da ücretlerini alamadıkları öne sürüldü.

AYNI GÜN KURULDULAR
Şirkette satış müdürü olarak çalışan B.D.’ye ulaşmaya çalıştığımızda GSM numarasının kapalı olduğu anlaşıldı. Ulaşılan belgelere göre, İstanbul’da faaliyet gösteren salonların bağlı olduğu şirketin İstanbul Ticaret Odası’na kaydı 3 Ocak 2017’de yapıldı. Anılan şubelerin bağlı olduğu şirket ise İzmir merkezli LT Carrera Fitness Spa Güzellik Turizm Sağlık Sanayi Ve Tic. Ltd.Şti’ye bağlı oldukları anlaşıldı.  BİZİMLE İLGİSİ YOK

Bu arada İzmir'de bulunan Mistral Carrera adına yapılan açıklamada ise şöyle denildi: "Carrera Türkiye bilindiği gibi franchise sistemiyle bayilik veren ve Türkiye genelinde 10 bine yakın üyeye hizmet veren farklı bayilerden oluşan bir marka. 

Mistral Carrera olarak İzmir'de 30 Eylül'de, toplam 5 bin metrekare alanda hizmet vermeye başladık.
Son zamanlarda  basında ve sosyal medyada Astoria Carrera işletmesi ile ilgili yer alan haberlerin Mistral Carrera ile hiçbir bağı bulunmamaktadır."

AÇIKLAMA GELDİ

Bu arada Astoria'da kapanan Carrera ile benzer ismi taşıyan ancak İzmir'de faaliyet gösteren işletmelerden "Kapanan yer ile hiçbir ilgimiz yok" açıklaması geldi.

Mistral Carrera'dan yapılan açıklamada "Mistral Carrera olarak İzmir'de 30 Eylül'de, toplam 5 bin metrekare alanda hizmet vermeye başladık. Son zamanlarda basında ve sosyal medyada Astoria Carrera işletmesi ile ilgili yer alan haberlerin Mistral Carrera ile hiçbir bağı bulunmamaktadır" denildi.

Folkart Carrera Fitness & SPA'dan yapılan açıklamada ise "Bugüne kadar açılan Carrera ismi taşıyan tesislerle 'Carrera' markasını taşımaları dışında herhangi bir organik bağının bulunmuyor" denildi.

Kapanan Astoria Carrera şubesinin Franschise şubesi olarak yurt dışından Ö. V. adlı yatırımcıya devredildiğine işaret eden Hüseyin Erikçi ise "Folkart Carrera, Mistral Carrera veya Bellevue Carrera ile hiç bir bağı veya ortaklığı bulunmamakta. Her bir şube farklı kurumsal bir yapıya sahiptir. Ve diğer Carrera şubeleri halihazırda faaliyetlerine devam ediyor. LT Carrera şirketi, Bostanlı ve Astoria şubelerin sahibidir. LT Carrera şirketi sadece Astoria da değil aynı zamanda farklı boyutlarda da şahsımı ve eşimi büyük maddi ve manevi zarara uğratmış durumda. Bahsi geçen firma hakkında her türlü yasal hakkımızı arayacağımızı da vurgulamak isterim. Ayrıca habere konu şubeye kaydını yaptırmış üyelerin mağduriyetinin giderilmesi adına da kişisel olarak tüm gayret ve çabaları sarf ettiğimizi ve yakın zamanda üyelere müjdeli haberlerle döneceğimizin bilinmesini isterim" şeklinde konuştu.

40 BİNE YAKIN KİŞİ ORTADA KALMIŞTI

Türkiye’nin yanı sıra 60’a yakın ülkede faaliyet gösteren Jatomi için geçen Mayıs ayı başında, şirketin talebi doğrultusunda, mahkeme iflas kararı vermişti. Jatomi’den geriye 40 bine yakın kişi ortada kalmıştı. 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR


Yorumları Göster
Yorumları Gizle