İki devden işbirliği

Hürriyet Haber
29.08.2012 - 11:44 | Son Güncelleme:

İzmir başta olmak üzere ülke çapında başlatılacak olan kentsel dönüşüm uygulamalarında TOKİ ile Ege Koop işbirliği yapacak.

1984 yılından bu yana gerçekleştirdiği 11 toplu konut projesi ile kentsel dönüşümde önemli bir firma haline gelen Ege-Koop, bu alandaki faaliyetini genişletiyor. Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, kentsel dönüşüm uygulamalarına yönelik görüş ve önerilerini aktarmak aynı zamanda da işbirliğinde bulunmak amacıyla Ankara’da TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel ile bir araya geldi.

TOKİ Başkanı Karabel, yasanın çıkmasının ardından yerel yönetimlerle protokollerin imzalandığını ve halihazırda 258 bin konutluk kentsel dönüşüm uygulamasının bir kısmının netlik kazandığını kaydederek, “ Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na da fikirlerimizi aktardık. Onların bizlere bildireceği bölgelerde kentsel dönüşüm projelerimize başlayacağız. Ege-Koop da, 1984 yılından bu yana yani TOKİ’nin kuruluşuyla aynı tarihte büyümekte, konut projeleri yapmakta. Projelerinin her biri gerçekten dikkat çekici. Bu alanda gerçekleştireceğiniz diğer projelerinizde size katkıda bulunabilirsek mutlu oluruz. İnşallah birlikte memleketin kalkınmasıyla ilgili çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” diye konuştu.

ASLAN: TOKİ BİZİ DAHA DA MORALLENDİRDİ

Ege-Koop Genel Başkanı Aslan da şunları söyledi:

"Özellikle İzmir’in kentsel dönüşüme muhtaç 3 büyük kentten biri olduğunu artık herkes biliyor. Halkın yüzde 70’i gecekondularda yaşıyor. İzmir ve Ege bölgesindeki diğer kentler acil bir şekilde dönüşüme ihtiyaç duyuyor. Sayın TOKİ Başkanı Karabel bize moral verdi, destek verdi. Önümüzdeki günlerde gerek dönüşüm uygulamalarında ortak çalışma noktasında gerekse de TOKİ’ye ait arazilerin değerlendirilmesi hususunda işbirliği yapmayı ümit ediyoruz."

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı