GeriEkonomi İhsaniye elmasını Ford Connect’in bagajında ABD’ye satmaya çalışın
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İhsaniye elmasını Ford Connect’in bagajında ABD’ye satmaya çalışın

İhsaniye elmasını Ford Connect’in bagajında ABD’ye satmaya çalışın
refid:16881091 ilişkili resim dosyası

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Kocaeli İhnasiye’de yetişen elmaların Ford Otosan tarafından üretilen Transit Connect’in bagajında Amerika’ya ihraç edilebileceğini söyledi.

Kocaeli’nde inşa edilen Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi’nin açılışında konuşan Ergün, Ford Otosan’ın İhsaniye’de düzenlenen Elma Festivali’ne sponsorluk yaptığını hatırlatarak, “İhsaniye elmalarını Ford Otosan çalışanlarına ikram etsek, günde 6 bin elma yapar. İhsaniyeliler elma yetiştiremez. Bayram hediyesi olarak çalışanlara bir kasa elma hediye edilse, pazarlanmış olur. Ford Otosan’dan araç alanlar bagajlarında bir kasa İhsaniye elması bulsalar. Hatta ABD’ye bile ihraç edilebilir Fena mı olur” diye konuştu.  Ergün, inşa edilen sosyal yaşam merkezinin Ford Otosan’ın sosyal sorumluluk çalışmalarının güzel bir örneği olduğunu belirterek, şirketin sorumluluk bilinciyle üretim yaptığı şehre karşı da hassasiyet gösterdiğini söyledi. Ergün, sosyal sorumluluk anlayışının topluma bir lütuf değil, borcun ifası olduğunu vurguladı.

Koç: Yerli oto OSD’nin işi

VEHBİ Koç Vakfı Ford Otosan Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi’nin açılışında konuşan Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, TÜSİAD’ın toplantısında ‘Soyadınız gibi yerli otomobil üretin’ çağrısınnın anımsatılması üzerine, “Yerli otomobil meselesi OSD’nin işidir. Onlar şu anda konuyu  tetkik ediyorlar. Neticeleri bize bilgi verecekler” cevabını verdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle