GeriEkonomi İhracatçıya kredi müjdesi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İhracatçıya kredi müjdesi

İhracatçıya kredi müjdesi
refid:8914217 ilişkili resim dosyası

Ekonomist Dergisi'nin bugün çıkan sayısında birbirinden önemli konular yer alıyor.

Bu hafta Ekonomist'te yer alan konulardan bazıları şöyle:

-         Kapak haberini Eximbank’ın yeni ihracat kredilerine ayırdık. Banka, Dünya Bankası ve Avrupa Yatırım Bankası’yla yaptığın anlaşmalar sayesinde artık ihracatçılara sadece nakit ve sigorta desteği değil, uzun vadeli yatırım kredisi de kullandıracak. 600 milyon dolarlık krediden, makine üreticileri, gemi inşa, lojistik ve turizm sektörleri yararlanacak.

-         Koç Holding’in CEO’su Bülent Bulgurlu ile konuştuk. Bulgurlu, son dönemde iş dünyasında artan tedirginliğe karşılık, iyimser görüşlere sahip. Yılın ilk 3 aylık verilerinin hedefler doğrultusunda olduğunu söyleyen Bulgurlu, Koç Holding’in ana stratejilerinin yanı sıra, emekliliğiyle ilgili soruları da yanıtladı. Bulgurlu, “2010’a kadar buradayım” diyor…

-         Bülent Bulgurlu’nun aksine Prof. Ercan Uygun, büyümenin düşeceği, enflasyonun ve kurların yükseleceği görüşünde. Uygur, kurlardaki yükselişin devam etmesi halinde, firma kapanmalarında ve iflaslarda artış beklediğini söylüyor.

-         Perakendeciliğin kitabını yazdı. Servet Topaloğlu, “Perakendede Diriliğini Kaybetmeden İrileşmek” adlı kitabında, Tansaş örneğinden yola çıkarak, sektördeki oyunculara analitik bir gözle, kritik önerilerde bulunuyor. Topaloğlu, kitabın yanı sıra, sektördeki gelişmeleri değerlendirdi.

-         Büyük holdinglerin neredeyse tamamının vergi avantajı nedeniyle Hollanda’da şirketleri var. Türkiye ile Hollanda arasında çifte vergilendirmenin önlenmesine ilişkin anlaşma yenileniyor. Ayrıntılar Vergide Gündem bölümünde…

-         Dergiyle birlikte SPA ve Mersin ilimiz için hazırladığımız özel dergiyi hazırladık.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle