GeriEkonomi İhracatçıya kolaylık
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İhracatçıya kolaylık

İhracatçıya kolaylık

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Sertrans Logistics’e Yetkilendirilmiş Yükümlü Belgesi verdi. Şirket, gümrük işlemlerini kendi bünyesinde yaparak ihracatçının hayatını kolaylaştıracak.

Yetkilendirilmiş Yükümlü belgesinin zaman tasarrufu sağlayarak ihracatçılara büyük avantajlar sağlayacağını belirten Sertrans Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Keleş: Bugün, ihracatçılarımızın en büyük kayıplarından biri gümrük işlemlerinde harcanan uzun sürelerdir. Lojistik hız gerektiriyor, kaybedilen zaman teslimat sürelerinin aksamasına, terminlerin uzamasına, müşteri kaybına ve hatta pazar kaybına kadar ihracatçılarımıza büyük zarar veriyor" ddei.

Hakan Keleş açıklamasının devmında şunları kaydetti: "Biz, Yetkilendirilmiş Yükümlü belgemizle yük kontrollerini kendimiz yapıyor, bürokrasi işlemlerini azaltıyor ve tüm lojistik süreçleri kendi bünyemizde gerçekleştiriyoruz. İç gümrük idarelerine gitmeden, sıra beklemeden ihracatçılarımızın ürünlerini uluslararası piyasaya çok daha hızlı, ekonomik ve güvenli taşıyarak ihracatçılarımıza hız ve maliyet avantajı sağlıyoruz. Bu uygulamamız ile rekabetin en sert şekilde yaşandığı dış pazarlarda ihracatçılarımıza destek olmak, Türk ihracatçısının uluslararası arenada rakiplerinden bir adım önde olmasına katkı sağlamak en büyük amacımız.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle