GeriEkonomi İçindekilerin bittiğini söyleyen buzdolabı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İçindekilerin bittiğini söyleyen buzdolabı

İsveç firması, dondurmaktan çok daha fazla iş yapan ‘‘geleceğin akıllı buzdolabının’’ prototipini hazırladı. Yaklaşık 80 yıl önce ilk buzdolaplarını piyasaya süren Electrolux şirketinin üreteceği'' geleceğin buzdolabının'' elektronik aksamı, kapak açılmadan dolabın içinde neler olduğunu gösteriyor.

Geleceğin buzdolabında bulunan renkli bir pano, belli bir yemek için gerekli malzemelerin dolapta bulunup bulunmadığını da gösteriyor. Buzdolabı ayrıca, sahibinin yapmayı planladığı yemeği hazırlayan bir aşçının görüntülerine yer veriyor.

Gelecekte kullanılacak buzdolabının marifetleri bunlarla da bitmiyor. Buzdolabı aracılığıyla aile üyelerine video mesajı ya da sesli mesaj bırakılabiliyor. Bunun yanı sıra evdekifırını, yemeği pişirmek üzere, örneğin otomobilinizdeyken marifetli buzdolabı aracılığıyla bir telefon mesajıyla çalıştırabiliyorsunuz.

Yeni buzdolabının prototipinin görünümü eskileri gibi. Ancak buzdolabının kapağında bir ekran bulunuyor. ‘‘Akıllı buzdolabı’’, ürünlerin barkodlarını okuyarak, dolabın içinde neler olduğunu bilebiliyor.

Gerekli bilgiler yüklendiğinde, buzdolabı dolaptaki hangi gıdaların eksildiği konusunda kullanıcısını uyarıyor.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle