GeriEkonomi İbrahim Cevahir’i iki cumhurbaşkanı uğurladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İbrahim Cevahir’i iki cumhurbaşkanı uğurladı

İbrahim Cevahir’i iki cumhurbaşkanı uğurladı
refid:30164123-spot ilişkili resim dosyası

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, eski avukatı Münci İnci ile Cevahir Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Cevahir’in Fatih Camisi’ndeki cenaze törenine katıldı.

İbrahim Cevahir’i iki cumhurbaşkanı uğurladı

Cenaze namazında Makedonya Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov ile eski Başbakan Tansu Çiller de vardı.
Bayramı Tarabya Köşkü’nde geçiren Cumhurbaşkanı Erdoğan dün Cuma namazını Fatih Camisi’nde kıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan namazın ardından aynı camide bazı eski başbakanlar ile başbakanlığı döneminde kendi avukatlığını da yapan Münci İnci ve iş adamı İbrahim Cevahir’in cenaze namazlarına katıldı. Eski başbakanlardan Tansu Çiller, eşi Özer Çiller, Makedonya Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, eski bakanlar Hayati Yazıcı, Binali Yıldırım, Faruk Özak, Egemen Bağış, Muammer Güler cenaze töreninde yer aldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi de çelenk gönderdi.

İbrahim Cevahir’i iki cumhurbaşkanı uğurladı

İKİ TABUTA DA OMUZ VERDİ

Cuma namazından sonra her iki isim için de cenaze namazı kılındı. Helallik alınmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan her iki ismin tabutunu da cami çıkışına kadar taşıdı. İbrahim Cevahir’in cenazesi toprağa verilmek üzere Yeniköy Mezarlığı’na, Münci İnci’nin cenazesi ise Zincirlikuyu Mezarlığı’na götürüldü.