GeriEkonomi Ibiza yenilendi, vitrine Sevgililer Günü’nde çıktı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ibiza yenilendi, vitrine Sevgililer Günü’nde çıktı

Ibiza yenilendi, vitrine Sevgililer Günü’nde çıktı
refid:3968689 ilişkili resim dosyası

Yenilenen Seat Ibiza’nın uluslararası test sürüşü yel değirmenleriyle ünlü olan İspanya Mayorka’da yapıldı. Sevgililer gününü denk gelen test sürüşüyle tanıtılan yeni Ibiza, Nisan ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak. Seat’ın küçük sınıftaki başarılı modeli Ibiza’nın yeni tasarımı, markanın yeni yüzünü yansıtan Altea, Toledo ve Leon’dan aldığı bazı özellikler sayesinde, diğer modellerle uyumlu hale getirilmiş.

İspanyol otomobil üreticisi Seat’ın küçük sınıftaki modeli Ibiza’nın uluslararası tanıtımı ’Sevgililer Günü’nde kendi ülkesi olan İspanya’da gerçekleştirildi. Her yıl 7 milyon turistin ziyaret ettiği, İspanya Kraliyet ailesinin yazlarını geçirdiği ve dünya jet sosyetesinin gözdesi olan ’Palma de Mallorca’ (Mayorka) bu kez yeni Ibiza’nın dünya lansmanına ev sahipliği yaptı. İsmini aynı ada grubundan alan (Balear Adaları) Ibiza, 5 donanım seviyesi ve 11 motor seçeneğine sahip.

MARKANIN YENİ YÜZÜ

Seat’ın küçük sınıftaki başarılı modeli Ibiza’nın yeni tasarımı, markanın yeni yüzünü yansıtan Altea, Toledo ve Leon’dan aldığı bazı özellikler sayesinde, diğer modellerle uyumlu hale getirilmiş. Gövdesi yeniden tasarlanan, sportif ve dinamik özellikleri çok daha fazla ön plana çıkartılan yeni Ibiza’nın daha da yüksek kaliteli malzemeler kullanılan iç mekanında da birçok yenilik göze çarpıyor. Yeni Ibiza serisi, 5 farklı donanım seçeneğiyle (Reference, Stylance, Sport, FR ve Cupra) piyasaya sunuluyor. Aracın estetik yapısı, ilk 3 donanım seviyesinde aynı etkiyi yaratırken, FR ve Cupra versiyonları sportif özelliklerini ön plana çıkarmak için belli modifikasyonlardan geçirilmiş. Şekil olarak daha saran tarzı ve petek tasarımlı ızgarasıyla yeni ön tampon, Cupra dışında Yeni Ibiza’nın tüm donanım versiyonlarında ortak.

11 MOTOR SEÇENEĞİ

1.2 litre 64 beygir, 1.4 litre 75 beygir (düz yada otomatik şanzıman) ve 1.4 litre 100 beygirlik motor seçeneklerinin yanı sıra, 150 beygir gücünde sahip 1.8 litre FR ve 180 beygir gücündeki 1.8 litre Cupra versiyonları, yeni Ibiza’nın benzinli motor seçeneklerini oluşturuyor. Dizel motorlarının ise 1.4 litre 70 beygir, 1.4 litre 80 beygir, 1.9 litre 100 beygir, 1.9 litre 130 beygir ve dizel motor seçeneklerinin en üstünü oluşturan 1.9 litre 160 beygir olmak üzere toplam 5 farklı motor seçeneği bulunuyor. Dizel motorlarda 130 beygirlik FR ile 160 beygirlik Cupra modelleri 6 ileri şanzımanla ürettikleri gücü yola aktarıyorlar. Bu beş motor da, Euro IV emisyon standartlarına uygun. Yeni Ibiza serisi, 5 farklı donanım seviyesinin, 11 motor seçeneği ile birleştirilmesiyle, piyasaya toplam 18 farklı model versiyonuyla sürülüyor.

TÜRKİYE’YE 4 MOTOR

Türkiye’de, Nisan ayı içinde pazara sunulacak yeni Ibiza’da, Selection, Reference, Costa, Stylance ve Sport donanım paketleri bulunuyor. Ülkemizde başlangıçta satışa sunulacak olan benzinli motor seçenekleri 1.2 litre 64 beygir, 1.4 litre 75 beygir ve 1.4 litre 100 beygir, dizel motor seçenekleri ise sadece 1.4 litre TDI 80 beygir oluşturuyor. Yeni Ibiza’da Cupra ve FR versiyonları da Türkiye ürün gamı içinde yer alacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle