GeriEkonomi İBB hurdaya çıkacak araçları topluyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İBB hurdaya çıkacak araçları topluyor

İBB hurdaya çıkacak araçları topluyor
refid:27165094 ilişkili resim dosyası

Belli bir yaşın altındaki araçların hurdaya ayrılması çalışmalarına İstanbul Büyükşehir Belediyesi de katıldı. İBB'den yapılan açıklamada 90 model ve altı araçların alımına başlandığı duyruldu. Toplanan araçlar söküm işlemlerinden sonra MKE'ye gönderiliyor.

İBB'den yapılan yazılı açıklamada "Çevreye ve trafik akışına büyük zararları olan yaşlı araçlar trafikten çekiliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 90 model ve altı olan, işlemlerini tamamlamış hurda motorlu taşıtların alımına başladı.

Eski teknoloji ile üretilmiş olan ve çevre kirliliğinden, trafik akışına, yakıt tasarrufuna kadar birçok dezavantajı bulunan eski araçların trafikten çekilmesi ile İstanbul rahat bir nefes alacak. Trafik ve doğa için risk faktörü oluşturan 90 model ve altı olan araçların hurdaya ayrılma işlemlerini artık İstanbul Büyükşehir Belediyesi yapacak" denildi.

Açıklamada "İBB Atık Yönetim Müdürlüğü, hurda motorlu taşıtlarla ile ilgili hazırlıklarını tamamladı" denilerek "Yapılan çalışmalar neticesinde ömrünü tamamlamış ve trafikten silinme işlemleri gerçekleştirilmiş 90 model ve altı olan hurda araçlar Ümraniye Küçüksu Caddesi Asfalt Sokak’ta bulunan Atık Yönetim Müdürlüğü Hekimbaşı Hizmet Birimi’ne teslim ediliyor. Toplanan araçlar söküm işlemleri sonrası ayrı ayrı depolanıyor ve MKE'e gönderilerek geri dönüşüm işlemine sokuluyor. Konu ile ilgili 153 No’lu Beyaz Masa veya 0212 312 68 47 No’lu telefondan Atık Yönetimi Müdürlüğü’ne ait hizmet birimini arayarak bilgi alınabiliyor" bilgisi paylaşıldı.Yorumları Göster
Yorumları Gizle