GeriEkonomi Hürriyet-Oxford'tan en kapsamlı Türkiye rehberi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hürriyet-Oxford'tan en kapsamlı Türkiye rehberi

HÜRRİYET ve Oxford Business Group işbirliği ile hazırlanan ‘‘Emerging Turkey 2000’’, yarın akşam iş dünyasına tanıtılacak. Çırağan Sarayı'nda düzenlenecek gecede iş dünyasının beğenisine sunulacak olan ve dünya çapındaki en kapsamlı rehber, tamamen renkli ve 248 sayfa.

TÜRKİYE'nin politika ve ekonomi nabzını tutmak amacıyla Hürriyet ve Oxford Business Group işbirliği ile hazırlanan ‘‘Emerging Turkey 2000’’, yarın akşam iş dünyasına tanıtılacak. Çırağan Sarayı'nda düzenlenecek gecede iş dünyasının beğenisine sunulacak olan ve dünya çapında hazırlanan en kapsamlı rehber, tamamen renkli olarak 248 sayfa olarak hazırlandı.

Emerging Turkey 2000, geniş kapsamlı makro ekonomi ve politika içeriğinin yanısıra, endüstriden medyaya, turizmden enerjiye Türkiye'nin tüm lokomotif sektörleri hakkında detaylı bilgiye ulaşmak isteyenlere ulaşmayı hedefliyor.

Emerging Turkey 2000'nin Genel Yayın Yönetmeni Andrew Jeffreys, projenin depremin yaşandığı ağustos ayında başladığını belirterek, şunları söyledi:

‘‘Depremden dolayı bozulan durum, yeni yılda İMKB'de yaşanan patlama, IMF ile gerçekleştirilen stand-by anlaşması ve Türkiye'nin Avrupa Topluluğu Üyeliği'ne aday gösterilmesiyle toparlanmaya başladı. Ülke ekonomisine yeni bir dinamizm ve güven geldi. Geçen yıl ilk çıkan sayımız büyük ilgi görmüştü. Bu yıl beklentiler doğrultusunda içeriği daha da zenginleştirildi. Önümüzdeki yıllarda da misyonumuzu sürdürmeyi hedefliyoruz. Türkiye'deki dinamizmi ve güveni sayfalarımıza da yansıttık. Dergimizin Türk ve yabancı işadamları için, Türkiye'nin ekonomik ve politik gerçeklerini içeren bir kaynak olacak.

Emerging Turkey 2000'de Başbakan Bülent Ecevit, Merkez Bankası Başkanı Gazi Erçel, Koç Holding Başkan Yardımcısı Temel Atay, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sakıp Sabancı ve DMG Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ ile yapılan söyleşilere de yer veriliyor. Rehberde ayrıca, sektörlerinde lider olan kuruluşların yönetici ve uzmanların görüşleri de aktarılıyor.

Rehber, Dünya Bankası Türkiye Direktörü Ajay Chibber'in IMF-standby anlaşması üzerine görüşleri, Ankara'da yaşayan ünlü İngiliz tarihçi Norman Stone'un Rusya-Türkiye ilişkileri hakkındaki yorumlarını, Ege Yatırım'dan Atilla Yeşilada'nın iç borçlanma ve enflasyon yorumlarını da içeriyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle