GeriEkonomi Hürriyet Grubu’ndan iki yeni aylık dergi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hürriyet Grubu’ndan iki yeni aylık dergi

Hürriyet Dergi Grubu bünyesinde yayınlanan iki yeni dergi, ‘‘Kariyer’’ ve ‘‘PCnet’’ bugünden itibaren piyasaya çıktı. Her iki dergi de aylık yayınlanacak.

Hürriyet Dergi Grubu bünyesinde hazırlanan iki yeni aylık dergi, ‘‘Kariyer Dünyası’’ ve ‘‘PCnet Dergisi’’ yayın hayatına ‘‘merhaba’’ dedi.

Ayda bir yayınlanacak olan Kariyer Dünyası, Hürriyet Dergi Grubu ile ABD'de dünyanın en büyük yönetim bilimi kuruluşu American Management Association (AMA) işbirliği ile hazırlanıyor.

Kişisel Gelişim ve Yönetim Bilimi Dergisi Kariyer Dünyası'nın Genel Yayın Yönetmenliği'ni Yaprak Özer üstlendi. Kariyer Dünyası'nın ilk sayısında geleceğin meslekleri, sektörlerde ücret analizi, akıl satan otoriteler, insan kaynakları ilanlarındaki değişim gibi konular işleniyor. Kariyer, işadamlarından bilim adamlarına, girişimcilerden sporculara, sanatçılardan iş arayanlara kadar herkesin dergisi olmayı amaçlıyor. Dergi, insan kaynaklarını kariyerle buluşturan bir ‘‘management’’ dergisi olarak hazırlanıyor. Dergi, her ay iş dünyasından haberler, burs olanakları, kariyer seçenekleri, yöneticiler için eğitim programlarıyla, konferans, seminer ve fuar takvimlerini içerecek. Şirket haberleri, yönetim bilim teknikleri, dünyadan ve Türkiye'den örneklerle araştırma ve incelemelere yer verecek. Küçük ve orta boy şirketlerin olduğu kadar büyük gruplara da seslenecek.

PC VE İNTERNET DÜNYASI

PC ve Internet dünyasına yönelik olarak hazırlanan ve ayda bir yayınlanacak olan PCnet'in Genel Yayın Yönetmeni ise Yavuz Oğuz. PCnet, okuyucusuna yurtdışından ithal edilen çeviri yazılar yerine, bu ülkenin bilgisayar ve İnternet dünyasını yansıtan konuları ele alarak sunacak. PCnet ilk sayısında okuyucuları için bir de CD hazırladı. PCnet CD'sinde her bilgisayarda olması gereken shareware yazılımlar yer alıyor. Derginin Mültimedya bölümünde ise bilgisayarda olması gereken multimedya programlarından başka gösterine giren filmlerin fragmanları, ilginç ses dosyaları ve ilgi çekecek grafik dosyaları bulunuyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle