GeriEkonomi Hortumlar denizcileri korkutmasın
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hortumlar denizcileri korkutmasın

Hortumlar denizcileri korkutmasın

Denizcilerin tüm zararları sigorta teminatı altındı. 21 Şubat’ta İstanbul Tuzla Viaport Marina’da düzenlenen Boat Show Fuarı’nda gerçekleşen ve denizcilik sektörünün sorunlarının tartışıldığı toplantıda deniz sigortaları da konuşuldu.

Toplantıya İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Tamer Kıran ve Türk P&I Genel Müdürü Ufuk Teker katıldı. Teker, denizcilere ve amatör denizcilere geniş kapsamlı sigorta teminatları sağladıklarını belirterek, “İklim değişikliği nedeniyle fırtınalar, hortumlar oluyor. Antalya’da yaşandı, Tuzla bölgesinde de yaşandı. Bunların hepsi sigorta teminatı altındadır. Denize yatırım yapmak isteyen özel amaçlı ve ticari amaçlı tekne almak isteyenler doğal afetlerden korkmasınlar, sigortacılar her zaman arkalarında duracaktır” dedi.
Tamer Kıran, sigortanın denizciliğin olmazsa olmazı olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Tabi ki, kaliteli firmalar olmak kaydıyla. Boğaz geçişlerinde bazı facialar yaşandığında bazı sigortacıların olaydan sonra ortadan kaybolması gibi hadiseler yaşandı. Sigorta bizim için kara gün dostudur. Üyelerimize de tavsiyede bulunuyorum; sigortaya ödenen prim gider olarak görülmemelidir. Bu aslında kara gün için, kötü gün için alınan bir tedbirdir. Buna böyle bakılmalıdır.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle