GeriEkonomi Homestore'un patronu Penso tekstilci oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Homestore'un patronu Penso tekstilci oldu

Homestore'u Türkiye'de bir marka haline getiren kurucusu Levent Penso, tasarımları taklit edildiği için mobilye ve dekorasyon alanından çekileceğini açıkladı.

Haftalık Ekonomist Dergisi'nin haberine göre, sadece yeni ortaklarla Homestore açmaya devam edeceğini belirten Penso, İspanyol MNG markasıyla hazır giyim sektörüne geçiyor. Uzun süredir bazı işlerini tasfiye eden ve İstanbul Çağlayan'daki üretim tesisini de kapatmak üzere olan Penso, yine iş dünyasında ilk adımını attığı dekorasyon sektöründen çekiliyor. Penso, şunları söyledi:

‘‘Akmerkez'de dükkan açtığımız zaman mobilya ve aksesuvar olarak bizim tarzımızda çalışan kimse yoktu. Biz herkese bir ekol olduk. Bu çok güzel. Ancak ben bile şaşırıyorum. Bağdat Caddesi'nde çok seçkin bazı mağzalara girdiğimde, Homestore'u geziyor gibi oluyorum. Bu bir bakıma mutluluk veriyor. Ancak bazen kızıyorum. Çünkü haksız rekabet yapıyorlar. Sen masraf ediyorsun, zaman harcayıp beyin yoruyorsun, onlar para kazanıyor.’’ Penso, İspanyol MNG markası ile hazır giyimde büyüme peşinde. Penso, MNG'yi seçmesinin nedeni, fiyatlarının ucuzluğuna bağlıyor. Açıldığı gün dükkandaki malların yarısının satıldığını açıklayan Penso, MNG'nin beklenmedik bir talep gürdüğünü söyledi. Penso ayrıca pazara ucuz bir İspanyol markası daha sürmeye hazırlandığını belirtti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle