GeriEkonomi Hisense, ‘Anadolu’ya geldi, ortak üretim için sinyal verdi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hisense, ‘Anadolu’ya geldi, ortak üretim için sinyal verdi

Hisense, ‘Anadolu’ya geldi, ortak üretim için sinyal verdi
refid:16151230 ilişkili resim dosyası

Anadolu Grubu, Çinli tüketici elektroniği markası Hisense’i Türkiye’ye getirirken, kısa vadede ise üretim planı yapıyor. Hisense Grup Başkan Yardımcısı Lan Lin, Türkiye’de iyi bir partner bulmaları durumunda kısa vadede üretim hattı kurabileceklerini söyledi. Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan da, satış, pazarlama ve servis ayağı ile başladıktan sonra üretime geçişin, Anadolu Grubu’nun da planları içinde olacağını belirtti.

Uzun vadeli işbirliği

Özilhan, Antek Teknoloji’yi, birden fazla markanın satış ve pazarlamasını gerçekleştirmek üzere kurduklarını aktararak, Hisense ile uzun vadeli bir işbirliği planladıklarını kaydetti.

Özilhan, Hisense’le üretim yapma ihtimalleriyle ilgili de şunları söyledi: “Anadolu Grubu’nun temelinde sanayicilik yatıyor. Önce satış, pazarlama ve servis ayağı ile başladıktan sonra üretim Anadolu Grubu’nun da planları içinde olacak. Bunun, sadece Türkiye’ye yönelik değil, ihracat ağırlıklı bir yapı içinde oluşabileceğini düşünüyorum.”

10 yıllık anlaşma

Hisense’le işbirliği için ilk teklifin kendilerinden gittiğini dile getiren Özilhan, “Çin’de birkaç firmayla işbirliği olasılığı vardı. Sonunda Hisense’i seçtik. Samsung’la işbirliğimizde exclusive (özel) bir anlaşma yoktu. Burada edindiğimiz deneyimden hareketle Hisense’le exclusive on yılllık anlaşma imzaladık” dedi.

Gelecek beş yılda işlerinin katlanarak büyüyeceği öngörüsünde de bulunan Özilhan, şu değerlendirmeyi yaptı: “Dönem artık Çin dönemi. Çok önemli yatırımlar yapıyorlar, çok hızlı büyüyor, teknoloji geliştiriyorlar. Çinli ürünler konusunda şüpheler var ama eskiden Japonya için de benzer şeyler söyleniyordu.”

Düz ekran satışı 1.1 milyon adet

ANTEK Teknoloji Genel Müdürü Serdar Güray da, Türkiye’de geçen yıl 1.1 milyon adet olarak gerçekleşen düz ekran televizyon satışının, bu yılın ağustos sonu itibariyle geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 36’lık artışla 925 bin adede yükseldiğini söyledi. Güray, sözlerini şöyle sürdürdü: “Gelecek yıl tüplü ve düz televizyon satış adedinin yine 2 milyon olacağını öngörüyoruz. Hisense, Antek’in ilk markası. Ancak önümüzdeki dönemde farklı marka ve ürün gruplarının satış ve pazarlamasını yapmayı planlıyoruz.”
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle