GeriEkonomi Hisarcıklıoğlu: 30 Kasım'a kilitlendik
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hisarcıklıoğlu: 30 Kasım'a kilitlendik

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, reel sektörün sorunlarına çözüm bulmak amacıyla hükümetle yaptıkları görüşmelerin 30 Kasım'da netlik kazanacağını söyledi.

Hisarcıklıoğlu, "Ülke için, üretimin artması için bu tarihte reel sektöre yönelik olumlu sonuçların alınmasını bekliyoruz. Üretim durursa işsizlik artar. Tüm çabalarımız boşa gider" dedi.

Hisarcıklıoğlu, hükümetle yaptıkları görüşmelerde belli bir noktaya geldiklerini, 30 Kasım'ı beklediklerini, bu tarihte olumlu gelişmelerin olması için temaslarını sürdürdüklerini kaydetti.

Çalışmaları hızlandırmak için hükümetin önüne bir tarih koyduklarını belirten Hisarcıklıoğlu, rica üzerine bu tarihi 30 Kasım'a çektiklerini söyledi. Hisarcıklıoğlu bu sürede daha önce toplantılarda bulunmayan Enerji ve Çalışma Bakanlarıyla da görüşmelerin yapıldığını belirtti.

Hazine tarafından İstanbul Yaklaşımı'na ilişkin olarak hazırlanan yasa taslağını da incelediklerini söyleyen Hisarcıklıoğlu, itiraz ettikleri noktaları Hazine'ye bildirdiklerinin altını çizdi.

Hisarcıklıoğlu, hükümetle yapılan görüşmelerinde "erken seçime yaklaşıldığı" yönünde bir hisse kapılıp kapılmadığına ilişkin bir soruyu ise mevcut kanunlarla seçime gitmenin yanlış olacağını söyleyerek yanıtladı. Hisarcıklıoğlu, milletvekilinin gücünü halktan alması gerektiğini belirtirken, TOBB'un bir parti kurmayı düşünmeyeceğini ancak kendi temsilcilerinin yakın gördükleri partiler içinde yükselmesi için çalışacaklarını söyledi.

POLEMİĞE GİRMEM

Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB eski başkanı Fuat Miras'ın kendisine yönelik "arkadan bıçakladı" yönündeki suçlamalarını "Polemiğe girmem" sözleriyle yanıtladı.

Hisarcıklıoğlu, TOBB Genel Kurulu'nun 2002 yılı Mayıs ayında yapılacağını hatırlatarak "Daha seçimleri tartışmak için çok erken" dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle