GeriEkonomi Hilton Otel'i özelleştirilecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hilton Otel'i özelleştirilecek

Ankara'nın ilk gökdeleni konumunda olan Kızılay'daki Emek İşhanı, Türkşeker'in bağlı ortaklıklarından Adapazarı Şeker Fabrikası'ndaki hisseleri, Emekli Sandığı'na ait Hilton Oteli ile Kuşadası ve Foça Tatil Köyleri, özelleştirme kapsam ve programına alındı.

Bu kuruluşlar “satış” yöntemi ile özelleştirilecek ve özelleştirme işlemleri bir yıl içinde tamamlanacak.

TÜRKŞEKER'İN DURUMU

Özelleştirme Yüksek Kurulu, Türkşeker’e ait şeker fabrikalarının özelleştirilmeye hazırlık süresini 31 Aralık 2006 tarihine uzattı. Kurul, Kayseri Şeker Fabrikası’ndaki kamu hisselerinin satılmasını 31 Aralık 2005’e uzatırken, Adapazarı Şeker Fabrikası’ndaki Türkşeker hisselerinin 12 ay içinde satılmasını kararlaştırdı

ATAKÖY ÖZELLEŞTİRİLMESİNE ONAY

Tasfiye edilen Emlak Bankası’nın Ataköy Grubu şirketlerindeki kamu hisselerinin 120 milyon 250 bin dolar bedelle Denizciler Ataköy Ortak Girişim Grubuna satılması onaylandı.

Denizciler Ataköy Ortak Girişim Grubu’nun sözleşmeyi imzalamaktan kaçınır veya yükümlülüklerini yerine getiremez ise 4 milyon dolarlık geçici teminatı gelir kaydedilerek satış, ihalede 120 milyon dolar teklif eden Toray İnşaat-Global Yatırım Holding Ortak Girişim Grubu’na yapılacak.

Söz konusu Grup’ta sözleşmeyi imzalamaz ya da diğer yükümlülüklerini yerine getiremez ise geçici teminatı gelir kaydedilecek ve satış 117 milyon 750 bin dolar bedelle üçüncü en yüksek teklifi veren AG İnşaat Turizm Proje Yatırım’a yapılacak. Bu satış işlemi de gerçekleşmez ise Ataköy Grubu hisseleri 115 milyon dolara Denge Reklam Turizm İnşaat’a verilecek. Denge Reklam Turizm’de yükümlülüklerini yerine getiremez ise satış 101 milyar 250 bin dolara Nuryıldız Tekstil Sanayi’ye yapılacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle