GeriEkonomi Hibe programlarına 1.2 milyon lira destek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hibe programlarına 1.2 milyon lira destek

Sabancı Vakfı, “Toplumsal Gelişme Hibe Programı” kapsamında 2012 yılında seçilecek projelere 1,2 milyon TL tutarında kaynak ayırdı.

Sabancı Vakfı, “Toplumsal Gelişme Hibe Programı” ile kadın, genç ve engellilere yönelik projeleri hayata geçiren sivil toplum kuruluşlarına geçtiğimiz üç yıl içinde de 20 projeye toplam 4,4 milyon TL hibe verdi. Sabancı Vakfı Toplumsal Gelişme Hibe Programı 2012 yılı başvuruları 16 Ocak-24 Şubat tarihleri arasında alınacak.

Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, hibe programları kapsamında desteklenen 20 projeyle, 71 ilde, 60 binden fazla insanın hayatında fark yarattıklarını belirtti. Güler Sabancı, “Toplumsal gelişmişlik düzeyini sadece ekonomik göstergelerle ifade edemeyiz. Kadın, genç ve engelliler eşit fırsatlarla topluma katılabildiği ölçüde toplumsal gelişmeden söz edilebilir. Bu nedenle daha katılımcı ve eşit bir toplum hayal ediyor, bu hayalimize ortak olacak sivil toplum kuruluşlarını arıyoruz” dedi.

Toplumsal gelişme konusunda çalışmayı, toprağa ekim yapmaya benzeten Sabancı, “Hibe programları kapsamında, sivil toplumu destekliyor, tam üç yıldır kadın, genç ve engellilerin hayatında fark yaratacak projeleri destekliyoruz. Bu süreçte sivil toplum kuruluşlarına ve işbirliklerine çok önem veriyor, her sene yeni projelerle toplumsal gelişme bahçemizi büyütmek için tohumları desteklemeye devam ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki, ülkemizde verimli hasat mevsimleri için daha çok emek, daha çok ekim zamanı gerekiyor.” 

Toplumsal Gelişme Hibe Programı Başvuru Kriterleri

Toplumsal Gelişme Hibe Programı’yla ilgilenen sivil toplum kuruluşları başvurularını, 16 Ocak- 24 Şubat 2012 tarihleri arasında Sabancı Vakfı web sitesinde (sabancivakfi.org) yer alan online başvuru sistemi üzerinden yapabilecekler. Sabancı Vakfı Toplumsal Gelişme Hibe Programı’na Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre kurulmuş ve Türkiye’de yerleşik tüm Dernek, Vakıf, Kooperatif ve Üniversiteler başvurabiliyor.

Sabancı Vakfı, seçim sürecinde, engelli kadın, genç kadın ya da engelli genç olduğu için iki kez ayrımcılığa maruz kalan çifte dezavantajlı grupların sorunları için kapsamlı çözüm önerileri geliştirerek, kalıcı etki yaratmayı hedefleyen projelere öncelik veriyor.

Başvuru Değerlendirme Süreci

Hibe programından yararlanmak üzere başvurmak isteyen projeler için Sabancı Vakfı web sitesinde yayınlanan Proje Başvuru Rehberi kurumlara projelerini hazırlarken rehberlik edecek. Başvurularını tamamlayan projeler, önce Sabancı Vakfı programlar ekibi ve uzmanlar, ardından akademisyenler, sivil toplum ve medya uzmanlarından oluşan bağımsız bir Değerlendirme Kurulu tarafından değerlendirilecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle