GeriEkonomi "Hedefimiz yüzde 15 pay almak"
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Hedefimiz yüzde 15 pay almak"

"Hedefimiz yüzde 15 pay almak"
refid:13326941 ilişkili resim dosyası

Finansbank perakende pazarlama grup yöneticisi Erkin Aydın, 2010 yılında hedeflerinin konut kredisi pazarından yüzde 15 civarında pay almak olduğunu bildirdi

Finansbank'tan yapılan açıklamada, Türkiye Bankalar Birliği'nin 3. çeyrek verilerine göre konut kredisi hacminde Finansbank'ın özel bankalar arasında 3. sıradan 2. sıraya, genel sıralamada 4. sıradan 3. sıraya yükseldiği belirtildi.

Açıklamada, Finansbank'ın aktif büyüklüğü en yüksek ilk 10 banka arasında ise şube başına en çok konut kredisi kullandıran banka olduğu kaydedildi.
Finansbank Perakende Pazarlama Grup Yöneticisi Erkin Aydın, konuya ilişkin değerlendirmesinde, krizin etkilerinin en derin şekilde yaşandığı günlerde dahi konut kredisi vermeyi sürdürdüklerini ifade ederek, 2009 yılının 9 aylık döneminde sektörde 12,4 milyar liralık konut kredisi kullandırıldığını, 2010 yılında hedeflerinin bu pazardan yüzde 15 civarında pay almak olduğunu belirtti.

Aydın, şunları kaydetti:

“Finansbank olarak sektörümüzde çok önemli bir yer taşıyan konut kredisi konusunda farklı bakış açımızla, tüketicinin hayal ettiği çok yönlü hizmeti sunmayı ve kredi sürecinin her adımında, şeffaf olmayı kendimize hedef koyduk. Konut kredilerindeki bu yüksek başarı bir yandan tüketicilerin konut sahibi olmasını sağlarken diğer yandan konut talebinin artmasını sağladı ve reel sektöre de önemli katkıda bulundu. Gelecek dönemde hedefimiz bu başarımızı koruyarak konut kredileri pazarında kendimizi daha da geliştirmek ve nice başarılara imza atmak.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle