Hazine'den Yiğit'e dava

Hürriyet Haber
07.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

HAZİNE Müsteşarlığı, Mevduat Sigorta Fonu tarafından el konulan Bankekspres'in eski sahibi Korkmaz Yiğit'den alacağı olan 108 trilyonu tahsil etmek için Yiğit'in müteahhitliğini yaptığı Kibele Konutları'nda bulunan 32 dairenin kime, hangi şartlarda kiraya verildiğini tesbit edilmesini istedi.

Hazine Müsteşarlığı, Korkmaz Yiğit'in Bankekspres'in sahibi olduğu dönemde bankanın kaynaklarını kendi şirketlerine aktardığını iddia ettiği 108 trilyonu geri almak amacıyla Yiğit'in Beşiktaş'ta yaptırdığı 32 dairenin kiracılarını tesbit edilmesi için İstanbul 3. Sulh Hukuk Mahkemesi'ne dava açtı. Hazine Müsteşarlığı daha önce de Bankekspres'in 108 trilyonluk zararı için İstanbul 8. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurarak ihtiyati haciz kararı çıkartmıştı. Ayrıca Müsteşarlık Bankekspres'in eski sahibi Korkmaz Yiğit, Bankanın Yönetim Kurulu eski Üyeleri Yılmaz Yiğit, Altan Ayanoğlu, Cafer Sait Okray, Yücel Çelik, Eski Genel Müdür Savaş Özcan, ile yardımcıları Kenan Kamil Kenanoğlu, Metin Kemal Özal hakkında Beyoğlu 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne suç duyurusunda bulunmuştu.

Bu arada, Türk Ticaret Bankası ihalesine fesat karıştırdıkları ve çete kurdukları gerekçesiyle Korkmaz Yiğit ve Erol Evcil'in de aralarında bulunduğu sanıkların yargılandığı davada sanık avukatları ihaleye fesat karıştırılacağı duyumlarının hukuki olarak bir anlam ifade etmediğini söyledi.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı