Hazine'den Fiskobirlik açıklaması

Hürriyet Haber
28.10.2005 - 15:41 | Son Güncelleme:

Hazine Müsteşarlığı, Fiskobirlik'in Destekleme Fiyat İstikrar Fonu'na (DEFİF) olan borçlarının, DEFİF koşullarında kullandırılan ve Hazine kaynağına dönüştürülen kredilerin ve özel bünye faaliyetleri ile ilgili banka borçlarının terkin ve tasfiye edilmesine ilişkin çalışmaların bu aşamada henüz bir anlaşma ve sonuca bağlanmadığını bildirdi.

Hazine Müsteşarlığı, Fiskobirlik tarafından “Destekleme Fiyat İstikrar Fonu ve Özel Banka Borçları” hakkında yapılan duyuru ile bu konuda basında yer alan haberler üzerine yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada, “Fiskobirlik'in 4572 Sayılı Kanun hükümleri uyarınca, Destekleme Fiyat İstikrar Fonu'na olan borçlarının, Destekleme Fiyat İstikrar Fonu koşullarında kullandırılan ve Hazine kaynağına dönüştürülen kredilerin ve özel bünye faaliyetleri ile ilgili banka borçlarının terkin ve tasfiye edilmesine ilişkin çalışmalar bu aşamada henüz bir anlaşma ve sonuca bağlanmamış durumdadır” denildi. Açıklamada, konuyla ilgili süreçte önümüzdeki dönemde kaydedilecek gelişmeler hakkında Hazine Müsteşarlığı'ndan gerekli açıklamaların yapılacağı bildirildi.
(ANKARA/A.A)
Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı