GeriEkonomi Hazine arazileri için ilk toplatı 23 Temmuz'da
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hazine arazileri için ilk toplatı 23 Temmuz'da

Maliye Bakanı Sümer Oral, Hazine arazilerinin satışı için oluşturulan, "Hazine Taşınmaz Malları Satış Koordinasyon Kurulu"nun ilk toplantısını 23 Temmuz Pazartesi günü yapacağını bildirdi.

Sümer Oral, yaptığı yazılı açıklamada, Kurul üyelerine yazı ile toplantı çağrısı yapıldığını bildirdi. Oral, toplantının gündeminin Kurul'un çalışma esas ve usullerinin tespiti ile ilk aşamada özellikle Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde satışı yapılabilecek Hazine'ye ait taşınmaz malların belirlenmesi ve Bakanlar Kurulu'na sunulacak taşınmaz mal listesinin hazırlanmasının oluşturacağını bildirdi.

Oral'ın verdiği bilgiye göre, Kurul, Maliye Bakanlığı Müsteşarı veya görevlendireceği Müsteşar Yardımcısı'nın başkanlığında şu üyelerden oluşuyor:

"Milli Emlak Genel Müdürü ve Yardımcısı, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Teknik Araştırma ve Uygulama Genel Müdürü, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Tarımsal Üretim ve Geliştirme Genel Müdürü, Kültür Bakanlığı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü, Turizm Bakanlığı Arazi Tahsis Komisyonu Başkanı, Orman Bakanlığı Orman ve Köy İlişkileri Genel Müdürü ile Orman Genel Müdürü, Tapu ve Kadastro Genel Müdürü ve Arsa Ofisi Genel Müdürü."

Yorumları Göster
Yorumları Gizle