Hayırsever işadamı hayatını kaybetti

Kamil ATALAY / DHA
12.01.2012 - 17:04 | Son Güncelleme:

Antalya’nın Manavgat İlçesi’ne bağlı Evrenseki Beldesi ile Eskişehir’de iki okul yaptıran hayırsever işadamı 64 yaşındaki Ahmet Fazıl Sezer, tedavi gördüğü hastanede öldü.

Evrenseki Turizm İşletmeciler Birliği’nin (ESDER) kurucusu, Manavgat Evrensekispor’un kurucusu ve Onursal Başkanı olmanın yanı sıra, bir dönem Eskişehirspor Kulüp Başkanlığı yapan ve yaklaşık 15 aydır yurt içi ve dışında akciğer kanseri tedavisi gören Ahmet Fazıl Sezer, tedavisini sürdürdüğü Antalya’daki özel bir hastanede yaşamını yitirdi. Antalyaspor’a verdiği destekle de tanınan Sezer, birçok dernek ve vakıfta görev almanın yanı sıra, yaklaşık 300 öğrenciye burs veriyordu.

İkisi Evrenseki Beldesi’nde ikisi Ilıca Beldesi Kumköy mevkiinde olmak üzere 4 otelin sahibi olan Sezer, Eskişehir’de yaptırdığı Ahmet Fazıl Sezer İlköğretim Okulu’nun ardından geçen yıl eşi Hatice Sezer adına Evrenseki Beldesi’nde Anadolu Öğretmen Lisesi yaptırdı. Sezer, doğum yeri olan Afyonkarahisar’ın Emirdağ İlçesi’ne de bir okul yaptırmak için hazırlıklara başlamıştı.

Sezer’in ölümünden dolayı çok üzüntülü olduklarını belirten Evrenseki Belediye Başkanı Ak Partili Recep Barut, "Değerli bir büyüğümüzü, hayırsever işadamını kaybettik. Beldemize çok büyük katkılar sağlamıştı. Hizmetleri ilelebet yaşayacak" dedi. Sezer’in cenazesi, yarın cuma namazının ardından Çolaklı Tilkiler Mezarlığı’nda toprağa verilecek.
Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı