GeriEkonomi Hayırdır, TFF fiş mi çekti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hayırdır, TFF fiş mi çekti

Hayırdır, TFF fiş mi çekti
refid:21017452 ilişkili resim dosyası

SON dönemlerde kamu kurumlarının resmi internet sitelerini hack’leyen RedHack, son olarak Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) sitesini çökertti.

RedHack, saldırıyı Twitter hesabı üzerinden “Ne olmuş yahu, Futbol Federasyonu fiş mi çekti? Hayırdır?” mesajıyla duyurdu. Hükümet ve devlet kuruluşlarını hedef alan grup, daha önce Başbakanlık başta olmak üzere çeşitli bakanlıklar, TÜBİTAK, Emniyet Genel Müdürlüğü, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri dahil birçok kuruma saldırıda bulundu.

28 Nisan 2012 tarihinde gece saatlerinde Türkiye’nin birçok yerinde internetin kopmasıyla birlikte RedHack, olayı üstlenmişti. Ancak Türk Telekom’dan yapılan açıklamada olayın saldırıyla bir ilgisi bulunmadığı ve fiber altyapının yayılımı ve her noktaya ulaştırılmasına aracılık eden MPLS (Multi Protocol Label Switching) sisteminin kurulumunda sorun çıktığı belirtildii.  Dışişleri Bakanlığı’nı hack’ledikten sonra bakanlığa “Oğlum bak git” mesajını gönderen RedHack’in çok geçmeden Twitter hesabı kapatıldı. Ancak çok geçmeden hacker grubu yeni hesap açtı ve kısa sürede 23 bin takipçiye ulaştı.

 

 

 


 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle