GeriEkonomi Hayat eskisi gibi sürüyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hayat eskisi gibi sürüyor

İşadamı Eser Tümen’in doğum günü partisi, İstanbul Bebek’teki lüks bir restoranda yapıldı. Partiye, İmar Bankası’nın eski sahibi Kemal Uzan’ın oğlu Cem Uzan ve eşi Alara Uzan, İktisat Bankası’nın eski sahibi Erol Aksoy ve eşi İnci Aksoy da katıldı.

Partide, Egebank’ın boşaltılmasında adı geçen Cenajans’ın sahibi Nail Keçili de vardı. Sosyetenin pek çok ünlü isminin katıldığı gecenin sonunda davetliler, Eylül adlı dansöz eşliğinde göbek atarak eğlendi.

Uzanlar’a 45’e yıl hapisli dava açıldı

KENDİLERİNİ
yasal sorumluluktan kurtarmak ve mal varlıklarını kaçırmak için İmar Bankası ve buna bağlı şirketlerindeki hisselerini üçüncü kişilere eski tarih ve sahte yönetim kurulu kararlarıyla devretmekle suçlanan Kemal, Cem, Hakan ve Yavuz Uzan’ın aralarında bulunduğu 35 sanık hakkında dava açıldı. Tüm sanıkların çeşitli suçlardan toplam 12’şer yıldan 45’er yıla kadar değişen hapisle cezalandırılmaları istendi.

Şişli Cumhuriyet Savcısı Mecit Ceylan tarafından gönderilen fezlekeyi inceleyen İstanbul Cumhuriyet Savcısı Abdulaziz Özatlan, 35 sanık hakkında dava açtı. İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak olan sanıklardan Cem Uzan hakkında ‘cürüm işlemek amacıyla çete oluşturmak’, ‘kamu kurum ve kuruluşlarını dolandırmak’, ‘rüşvet’, ‘evrakta sahtecilik’ ve ‘çeteyi yönetmek’ suçlarından 16,5 yıldan 42 yıla kadar ağır hapis cezası istendi. Kemal Uzan için ise ‘cürüm işlemek amacıyla çete oluşturmak’, ‘kamu kurum ve kuruluşlarını dolandırmak’, ‘rüşvet’, ‘evrakta sahtecilik’, ‘çeteyi yönetmek’ ve 4389 Bankalar Kanunu’na muhalefetten 17.5 yıldan 45 yıla kadar, Yavuz Uzan için ‘cürüm işlemek amacıyla çete oluşturmak’, ‘kamu kurum ve kuruluşlarını dolandırmak’, ‘evrakta sahtecilik’ ve ‘çeteyi yönetmek’ suçlarından 12,5 yıldan 30 yıla kadar, Hakan Uzan için de, ‘cürüm işlemek amacıyla çete oluşturmak’, ‘kamu kurum ve kuruluşlarını dolandırmak’, ‘rüşvet’ ve ‘evrakta sahtecilik’ suçlarından 16 yıldan 41 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle