Hava-İş: Greve ’hayır’ çıksa da imzalamayız

Hürriyet Haber
28.07.2007 - 21:34 | Son Güncelleme:

HAVA-İŞ "İşverenin çalışanlardan baskı ve tehditle topladığı imzalarla yapmaya çalıştığı grev oylamasına sendikamız hazırdır" açıklaması yaparken, oylama sonucuna ilişkin izlenecek tutum hakkında şu bilgiyi verdi:

"Hava-İş grev oylamasında ’evet’ çıktığında, grev uygulama kararının biçimi ve tarihini üyelere danışarak açıklayacak. ’Greve evet’ çıktığında uzlaşma için işverene iyi niyetle bir süre tanıyacak, son teklifini de net biçimde ortaya koyacak. ’Greve hayır’ çıktığında ise işverenin ’son teklifimiz’ dediği teklifi, zaten önceden reddettiği için hiçbir suretle imzalamayacak. ’Greve evet’ çıktığı ve çalışanların seçim iradesine rağmen grevimiz Bakanlar Kurulu’nca ertelendiğinde, üretimden gelen gücümüz kullanılacak, her türlü meşru karşı koyma hakkımız doğacak."

TÜRSAB: Hemen uzlaşın turizmde darbe vurmayın

 TURİZM sektörü THY’deki durumu yakından takip ederken, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) "uzlaşın" çağrısı yaptı. TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, şu açıklamayı yaptı: "Turizm sezonunun son derece yoğun bir biçimde devam ettiği bugünlerde, THY’ye yönelik alınacak bir grev kararının malli havayolumumuzun, gerek ulusal ve uluslararası pazar payını olumsuz etkileyecek, gerekse turizm sektörünün faaliyetlerine doğrudan indirilmiş büyük bir darbe olacak. Bununla da kalmayıp sektörün 2008 programlarına da ciddi ölçüde sekte vuracaktır. Olası bir grev halinde ülkenin ve turizm sektörünün içine düşeceği çıkmaz nedeniyle tarafları ivedi olarak anlaşmaya davet ediyoruz."

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı