GeriEkonomi Hatemoğlu, tasarım birincisini transfer etti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hatemoğlu, tasarım birincisini transfer etti

İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB) tarafından düzenlenen Genç Stilistler Yarışması'nda, ‘‘uzay çağı’’ teması ile birinci olan 25 yaşındaki İsmail Yanar, Hatemoğlu Konfeksiyon'un koleksiyonlarını hazırlayacak.

Hatemoğlu Genel Müdürü Mustafa Saykı, İsmail Yanar'ın çizgilerini beğendiklerini ve bu nedenle kendisine beraber çalışmayı önerdiklerini söyledi. Saykı, Yanar'ın hazırlayacağı yeni koleksiyonların ihracata yönelik olacağını belirterek, ‘‘Yarışmanın sonucu kendisini desteklemekte ne kadar haklı olduğumuzu gösterdi. Yanar yeni kolleksiyonlarımızın tasarımını gerçekleştirecek ve bu kıyafetler kışın Köln ve Düsseldorf Hazırgiyim Fuarları'nda sergilenecek’’ diye konuştu. Saykı, İsmail Yanar'la hazırlayacakları yeni kreasyonları tanıtmak için fuarda defile düzenlemeyi planladıklarını da belirtti.

Klasik bay bayan elbiseleri üreten Hatemoğlu, yeni kolleksiyonlarında klasik spor giyime de yer verecek. Mustafa Saykı bu çizgiyi, ‘‘Klasik giyimi hem erkeklerde hem de bayanlarda daha rahat giyilen ve modern çizgilerle yumuşatacağız. Hedef kitlemiz 20-25 yaş grubu olacak fakat klasik giyinmeyi seven müşterilemize aynı ürünleri üretmeye devam edeceğiz. Bayanlarda artık döpyes, manto tekrar moda oluyor. Erkeklerde takım elbise ve beş altı düğmeli ceketler bir süre daha rağbet görecek’’ şeklinde özetledi.

Hatemoğlu hazırlayacağı yeni kolleksiyonları iç pazara da IMF Fuarı'nda tanıtacak. Hatemoğlu, çizgilerini değiştirirken, İkitelli'deki yeni tesislerini de faaliyete geçirdi. Mustafa Saykı, İkitelli'deki yeni yatırımların sürdüğünü ve bugüne kadar 500 milyar liralık yatırım yaptıklarını söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle