GeriEkonomi Has’ı ANA-YOL uğurladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Has’ı ANA-YOL uğurladı

Kanser hastalığı nedeniyle 63 yaşında hayata veda eden işadamı Mete Has son yolculuğuna ailesi, yakınları ve çok sayıda politikacı tarafından uğurlandı. Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki aile kabristanında toprağa verilen Has’ın cenaze törenine katılan eski başbakanlardan Tansu Çiller ile Mesut Yılmaz cenazede biraraya gelmedi.

Mete Has’ın Teşvikiye Camii’ndeki cenaze töreninde taziyeleri eşi Feza Has, kızları Zekiye ve Berna, torunu Jason Susar, amcası Kadir Has ve eşi Rezzan Has’ın da aralarında bulunduğu aile üyeleri kabul etti. Cenazeye katılanlar avluda labirent biçiminde, siyah kurdelalardan oluşturulan yürüyüş yolundan geçerek platform üzerinde sıralanan aileye taziyelerini ilettiler.

Cenazeye, kardeşi Turgut Yılmaz ile birlikte gelen eski başbakanlardan Mesut Yılmaz, Mete Has’ın kurucusu olduğu İstanbul Bankası’nda genel müdürlük yapan eşi Özer Çiller ile birlikte gelen eski başbakanlardan Tansu Çiller de katıldı.

ÇAKICI ÇELENK GÖNDERDİ:

Cenaze törenine Alaattin Çakıcı ile kardeşi Gencay Çakıcı da çelenk gönderdi. Gencay Çakıcı’nın cenazeye de ilk katılanlar arasında olduğu görüldü. Mete Has’ın tabutu, Türk Bayrağı’nın yanı sıra 1981-82 yılları arasında yöneticilik yaptığı Fenerbahçe’nin bayrağına sarıldı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle