GeriEkonomi Harekete geç!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Harekete geç!

Harekete geç!

Kim Ronaldo gibi şut çekmek ya da LeBron James gibi üçlük atmak istemez ki? Bu yıldızların başarısında önemli bir pay yetenekleri. Ancak doğru çalışmayı da unutmamak lazım. İşte bunun için tüm spor dallarında teknoloji devreye girdi.

HAVALAR ısınmaya başladı ve mis gibi kokan bahar ayları geldi. Özellikle spor yapmayı sevenlerin sabırsızlıkla beklediği döneme girdik. Bütün kış ayları boyunca kapalı spor salonlarında antrenmanlarını yapanlar, artık açık havaya çıkmaya başlıyor. Ancak bu yıl daha farklı olacak. Neden mi? Çünkü artık tüm spor dallarının içine teknoloji daha fazla giriyor. Akıllı bilekliklerle koşu performansımızı takip ettiğimiz sensörler artık tüm spor dallarında. Tenisten golfe, futboldan basketbola kadar tüm spor dallarında sensörlü ürünler sunulmaya başlandı. Futbolda topa vuruş açımızdan, basketbolda attığımız üçlüğe kadar tüm bilgiler anında akıllı telefonlara iletiliyor ve performans ölçülüyor. Hatta bu veriler görselleştirilerek grafiklere dökülüyor. Böylelikle tutkunu olduğunuz spor dalında daha etkili sonuçlar almanız mümkün oluyor. Bu hafta spor dallarında kullanılan yeni teknolojik ürünleri bir araya getirdik.

 PERFORMANSINIZI ÇIKARIYOR

ZEPP’in geliştirdiği ‘Play Soccer’ adındaki tozluğun içine bir sensör yerleştiriliyor. Performans ölçümleri yapan sensör, şutlar, kısa mesafe koşular, uzaklık ve maksimum hız başta olmak üzere birçok saha içi istatistiklerinizi kaydediyor. Daha sonra bu verileri akıllı telefon uygulamasına gönderen cihaz, tüm performansınızı video grafiğe çeviriyor ve takip etmenizi sağlıyor. Bireysel kullanımın yanı sıra takım halinde de kullanılabilen Play Soccer, birden çok oyuncunun verilerinin ve videolarının kolayca birleştirilebilmesini sağlıyor.

459 TL

RONALDO STİLİ ŞUTLAR

ADIDAS’ın, 2 yıl önce satışa sunduğu akıllı futbol topu, ‘miCoach Smart Ball’un içinde hareket sensörleri bulunuyor. Topun hızından aldığı ivmeye kadar bilgiyi kaydederek akıllı telefona gönderen model, size yapmak istediğiniz vuruşlar hakkında tüyolar da veriyor. Örneğin topu Ronaldo gibi barajın üstünden geçirmek istiyorsanız, ayağınızın hangi kemiğiyle, hangi açıyla ve topun neresine vurmanız gerektiği size şemalarla ve videolarla gösteriliyor. Uygulama sayesinde ayrıca, topa belli bir hızda vurma ya da falso verme gibi kategorilerde sınırlarınızı zorlayabileceksiniz ve sonuçları arkadaşlarınızla karşılaştırabileceksiniz.

700 TL

GOLFTE 3D VURUŞ ANALİZİ

GOL için de akıllı teknolojiler devrede. Zepp Golf 2 adındaki cihaz, golf eldivenine yerleştiriliyor. Cihazdaki sensörlerden elde edilen veriler, vuruşları 3 boyutlu (3D) olarak analiz ediyor ve akıllı telefon uygulamasına gönderiliyor. Vuruşların daha iyi anlaşılması için sopa hızı, el hızı, sopa açısı, hız ve gerilme hareketinin uzunluğu gibi veriler görselleştiriliyor. Gerçekleştirdiğiniz vuruşu grafik üzerinden izleyebiliyorsunuz. Ürün, özel bir eğitim programı da sunarak ne kadar geliştiğinizi takip ediyor.

499 TL

EN DOĞRU VURUŞ İÇİN

Tenis raketleriyle meraklıların yoğun ilgisini gören ‘Babolat’, akıllı teknolojileri ürünlerine yansıtmaya başladı. ‘Play Pure Drive’ adındaki yeni nesil raketin sap kısmının en altında sensörler yer alıyor. Hız ve hareketleri takip eden bu sensörler, topa doğru vurulup vurulmadığını hesaplıyor. Ayrıca ürün servis, ‘forehand’ ve ‘backhand’ vuruşların doğruluğunu da tespit edebiliyor. Tüm verileri akıllı telefonlar üzerinden takip ediliyor.

700 TL

ATIŞINIZI TAKİP EDİYOR

PROFESYONEL spor ürünlerinde uzman markalardan Wilson, basketbolseverlere yönelik akıllı bir top geliştirdi. ‘Wilson X’ adlı topun içinde bir sensör var. Atılan şutları, şut hızını, şutun hangi bölgeden atıldığını ve oyun süresi gibi veriler anında akıllı telefonlara gönderiyor ve grafikler üzerinden takip sağlıyor. Topun içindeki sensörün şarjı 300 gün ve 100 bin atışa kadar yetiyor. Şarj ederek performans takibine devam edebilirsiniz.

550 TL

OYUN DÜNYASI

AY YÖRÜNGESİNDE DENEK

PREY’de, Ay’ın yörüngesinde dönmekte olan Talos I adlı uzay istasyonunda gözlerini açan bir karakter canlandırılıyor. İnsanlığı kökten değiştirmek üzere tasarlanmış bir deneyde tamamen kontrolden çıkmış durumda. Oyun PlayStation 4 ve Xbox One’da yer alıyor.

300 TL

HAFTANIN TRENDİ

DÖRTLÜ USB ŞARJ NOKTASI

SAHİP olduğumuz USB ile şarj olan ürünlerin sayısı her geçen gün artıyor. Aksesuar üreticisi Belkin’in geliştirdiği ‘Family Rockstar’ adındaki ürün aynı anda 4 farklı cihazı şarj edebilmenizi sağlıyor.

139 TL

ÜRÜN KARŞILAŞTIRMA

EVDE SİNEMA KEYFİ

SİNEMA denilince ilk akla patlamış mısır geliyor. Mis gibi kokan ve film izlemenin ayrılmaz bir parçası haline dönüşen patlamış mısır için makineler popülerliğini koruyor. Bu hafta mısır patlama makinelerini kıyasladık.

Harekete geç


Yorumları Göster
Yorumları Gizle