Hard box Maltepe önce İstanbul’da satışa çıkacak

Hürriyet Haber
15.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

Tekel Genel Müdürü Fahri Arıkan, Türk tütünü ile üretilen sigaralar segmentinde ilk hard box’a (sert kutu) sahip olan Maltepe’yi İstanbul’da piyasaya süreceklerini açıkladı. Arıkan, Bitlis Sigara Fabrikası’nda ayda 50 ton sert kutu paket Maltepe üretimine başladıklarını belirterek, "Bayramdan sonra piyasaya verilecek sigarının fiyatı 2.1 YTL olacak. Sınırlı bir üretim olduğu için sadece İstanbul’da piyasaya vereceğiz" dedi.

FAZLA DEĞİŞİKLİK YOK: Arıkan, hard box Maltepe’nin harmanında yumuşak pakete göre çok fazla değişiklik olmadığını, ancak kullanılan "rekon" ile katran ve nikotinin biraz daha azaltıldığını vurguladı. İstanbul’un ülkenin mozaiğini bünyesinde taşıması nedeniyle burayı tercih ettiklerini de anlatan Arıkan, buradaki tüketicilerden alacakları tepkiye göre, öncelikle Ankara ve İzmir’e kapasiteye göre de diğer illere dağıtım yapmayı planladıklarını kaydetti.

TEKEL 2000 TOKAT’TA: Arıkan, Tekel 2000 sigarasından kaynaklanan şikayetleri engellemek ve standardizasyonu sağlamak için bu sigaranın üretimini Tokat’a kaydırdıklarını da açıkladı. Arıkan, Bitlis’te üretilen sert kutu paket Maltepe’nin oryantal (Türk tipi tütün) segmentte ilk kutulu sigara olacağını da kaydetti.

ŞİKAYET EDENE YENİSİ: Geçtiğimiz günlerde Tek Gıda-İş tarafından yapılan ve geçen yıl Samsun ve Maltepe sigaralarında küflü tütün kullanıldığı iddialarına da değinen Arıkan, bunun tavlama ünitesindeki bir sorundan kaynakladığını ve bu sigaraların toplatıldığını kaydetti. Şu anda böyle bir sorunun yaşanmadığını vurgulayan Arıkan, vatandaşların Samsun ve Maltepe’de böyle bir şikayeti olması durumunda en yakın Tekel birimine giderek bunu yenisi ile değiştirebileceklerini sözlerine ekledi. (A.A.)
Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı