GeriEkonomi Hamsi'nin fiyatı yüzde 100 arttı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  34
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hamsi'nin fiyatı yüzde 100 arttı

Hamsi'nin fiyatı yüzde 100 arttı
refid:27890048 ilişkili resim dosyası

Yurt genelinde hakim olan dondurucu soğuk pazardaki balık tezgahlarını da vurdu. Daha geçen haftaya kadar kilosu 5 TL’ye satılan hamsi İzmir'de 10 TL’ye çıktı.

Sardalya balığının fiyatı 7 TL, çinekop ise 20 TL’ye yükseldi. Esnaf kötü hava koşullarının devamı halinde balık fiyatlarındaki artışın kaçınılmaz olduğunu belirterek, "Fiyatlar artıkça satışlarımız azalıyor. Bundan hem biz hem de kilosu 30 TL’den aşağı düşmeyen kırmızı etin yanına bile yanaşamayan, protein ihtiyacının balıktan karşılayan dar gelirli vatandaşlar olumsuz etkileniyor" dedi.

Hamsinin fiyatı yüzde 100 arttı YAĞIŞLAR TARLA ÜRÜNLERİNİ ETKİLEDİ; ÜRETİCİLER PERİŞAN

10 LİRAYA ÇIKTI

Balık fiyatları Niğde’de de oldukça arttı. Niğde'de geçen haftalarda kilosu 5 lira olan hamsi, 10 liraya kadar çıktı. Balıkçılık yapan Eyyüp Kılavuz, azalan miktarın fiyatlara yansıdığını belirtti. Kılavuz, “Hamsinin Karadeniz bölgesini erken terketmesi, bütün balıkların fiyatlarında artışa neden oldu. Yine iklim olaylarının da etkisiyle balıkçıların denize açılamaması, doğrudan fiyatlara yansıdı. Geçtiğimiz günlerde 5 lira olan hamsinin fiyatı şimdilerde 8 ile 10 lira arasında değişiyor. Bunun yanısıra istavrit 10, Karadeniz yerli somon 15, ithal somon 25 lirçipura 20, levrek 20 ve küpez 15 liradan satılıyor.” dedi.

İSTANBUL'DA 14 LİRA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bugünkü hal balık fiyatlarına göre İstanbul’da çipuranın kilogramı 14 liradan, levreğin kilogramı ise 14 liradan satılıyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle