GeriEkonomi Halkbank'tan çiftçiye traktör kredisi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Halkbank'tan çiftçiye traktör kredisi

Halkbank, çiftçilere kullandırdığı ”Traktör ve Tarım Makinaları Kredisi” kapsamında 0 kilometre traktörler için 60 ay, 2. el araçlar için 36 ay vade uygulayacak.

Halkbank'tan yapılan açıklamada, bankanın çiftçilere, traktör ve tarım ekipmanları alımı finansmanına yönelik olarak “Traktör ve Tarım Makinaları Kredisi” verdiği belirtilerek, 0 kilometre traktörler için 60 ay, 2. el traktör, tarım makinaları ve ekipmanları için ise 36 ay vade uyguladığı bildirildi.
Açıklamaya göre, yeni traktör alımlarında, traktörün KDV dahil fatura bedelinin azami yüzde 75'i, ikinci el alımlarda ise kasko bedelinin azami yüzde 70'i kredilendiriliyor.
Römork, pulluk, biçerdöver gibi yeni tarım makina ve ekipmanları da kredi kapsamında değerlendiriliyor ve yeni tarım makinası-ekipmanı alımlarında, KDV dahil fatura bedelinin azami yüzde 70'ine kredi veriliyor.
Traktör ve Tarım Makinaları-Ekipmanları Kredisi'nde, çiftçilerin ürün hasat tarihleri ve ödeme şartları gözönünde bulundurularak, taksitlendirilebiliyor.
Çiftçilik belgesine sahip kişilere kullandırılan bu kredilerde, aracın yaşının ve kredi kullanım vadesinin 6 yılı geçmeme şartı bulunuyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle